Польський генерал зробив прогноз, як Росія може захопити країни Балтії, та розкритикував дії НАТО

Вальдемар Скшипчак. Фото: Хартія 97.

Поляк розкритикував військових НАТО, які «із завзятістю, гідною кращої справи», відпрацьовують концепції щодо зміцнення Литви, Латвії та Естонії на випадок війни і групують в цьому районі значні сили, передають Патріоти України із посиланням на іноземні ЗМІ.

«Не думаю, що це була продумана операція, - пише Вальдемар Скшипчак. - Сили, вдавлені в цю відносно вузьку область, 180-230 кілометрів оперативної глибини, будуть швидко позбавлені підтримки і розбиті».

«Демонізований американськими та польськими фахівцями Сувалкський перешийок (на кордоні Польщі та Литви - ред.) не має ніякого оперативного і, в кращому випадку, тактичного значення. У разі агресії росіяни не будуть дивитися на політичну карту і обриси кордону між Польщею та Литвою. Вони просто проїдуть через ту територію, яку виберуть», - підкреслює Скшипчак.
Польський військовий стверджує, що ЗС РФ в разі війни в цьому регіоні отримають підтримку: «Додадуться збройні сили Білорусі, які в разі конфлікту стануть частиною контингенту російських військ». І нагадує про те, що сили НАТО в Східній Європі зараз досить скромні. При цьому всі заяви росіян про військову міць своїх західних кордонів Скшипчак вважає блефом. Він нагадує про військовий парад, який Адольф Гітлер провів в 1936 році в Берліні - стягнув туди всі збройні сили країни і назвав цей контингент берлінським гарнізоном.
«Участь в операціях в Сирії та Лівії затратні. Гострий урок для російської армії в азербайджано-вірменському конфлікті спонукає політиків і військових активніше бути присутніми в регіонах російського інтересу і впливу. Військова і економічна експансія в Східній Африці також вимагає зусиль. Таким чином, для Росії, яка стикається зі зростаючими економічними і соціальними проблемами, це все додаткові труднощі», - нагадав екс-глава сухопутних військ Польщі.

І висловив упевненість, що росіяни спокійно вплутуються в конфлікти на інших територіях, так як «знають, що у них західний кордон найбезпечніший з усіх». «Адже цей кордон охороняє неагресивний альянс, яким є НАТО», - пояснює Скшипчак.

Хіти тижня. Перевзутись у повітрі: Арестович з'явився біля Зеленського невипадково

понеділок, 12 квітень 2021, 3:00

Дивлячись на зведену в абсолют етичну, ідеологічну та політичну "гнучкість" Арестовича, слід пам'ятати, що він – не оригінал, а лише тьмяне відображення світоглядного мейнстриму тої Європи, куди ми так щиро прагнемо. "В перший рік каденції чинного през...

Хіти тижня. "Зброя почищена. Місця пристріляні. Метрів зі 150-ти вб'ю": Кравчук обіцяє відстрілювати росіян до останнього, захищаючи власну домівку, в разі повномасштабного вторгнення (відео)

понеділок, 12 квітень 2021, 2:00

Глава української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) і перший президент Леонід Кравчук заявив, що готовий вести оборонні бої на території свого будинку в разі повномасштабного вторгнення армії РФ. . Про це Кравчук розповів в ефірі телекан...