"Помре, але вистежить радари": Експерт розповів, як Shahed вивчають українську ППО (відео)

Боєць Сергій з позивним "Флеш" стверджує, що під час руху дронів-камікадзе виявили сигнал всесвітнього оператора супутникового зв'язку Iridium. Підозрілий сигнал почила фіксувати 4-5 місяців тому, передають Патріоти України.

Згідно з оцінками експерта, на борту деяких "Шахедів" стоять модеми Iridium, які передавали інформацію до Росії. Модеми досить невеликі, тому не можуть зберігати великі об'єми інформації. Крім того, вони однакового знищуються, коли ППО збиває дрон. Навіщо ж росіяни використовують цей гаджет?

Потужності модема вистачає для того, щоб передати ЗС РФ наступні дані:

  • місця розташування радіолокаційних станцій по ходу польоту "Шахеда";
  • координати точки, де дрон збили.

Таким чином росіяни виявляють оптимальні маршрути для руху дронів-камікадзе, стверджує "Флеш."Дрон летить до того місця, куди мав долетіти, або до того, де був збитий, щоб вистежувати оптимальні маршрути. Наприклад, летить "Шахед" — він помре, але пролітаючи, зафіксує місця, де стоять наші РЛС, і передасть це до РФ. Тобто "Шахед" помре, але промацає наше ППО".

Також експерт зауважив: наразі він має лише припущення, бо виявив відповідний сигнал. Щоб остаточно підтвердити гіпотезу, потрібно знайти серед уламків дрона частини модема Iridium. Однак сигнал є і це "дивує": яким чином міжнародна компанія продовжує співпрацювати з країною агресором.

Shahed-136: деталі

Під час розмов з журналістами боєць розповів про ще одну вигадку ЗС РФ, завдяки якій вони виживають, всупереч санкціям. Зокрема коли створюють новий прилад, то навмисно передбачають, що усі деталі випускались кількома виробниками у різних країнах.

"Вони постійно вдосконалюються. І коли ми говоримо про блокування комплектуючих, наприклад, про мікросхеми, то їх канали закрити дуже складно. Їх можна купити в усіх країнах — вони використовуються в холодниках, телевізорах. Коли вони роблять виріб, то навмисно закладають, щоб у кожної деталі були мінімум 7-8 виробників по всьому світу".

Отруєння дружини Буданова: В ГУР Міноборони розповіли про розслідування

середа, 29 листопад 2023, 19:15

Головне управління розвідки Міноборони України на даний момент самостійно розслідує отруєння своїх співробітників та дружини Буданова Маріанни, повідомляють Патріоти України. "За фактом отруєння співробітників воєнної розвідки та дружини керівника укра...

"Є загроза": Аналітик розповів, як погода вплинула на роботу мобільних вогневих груп

середа, 29 листопад 2023, 18:56

Попри погіршення погодних умов росіяни продовжують атакувати мирні міста України за допомогою БПЛА. При цьому ЗСУ продовжують показувати ефективний результат у їх знищенні. Про це заявив директор Defense Express та аналітик Сергій Згурець, передають Па...