"Помилково вважати, що основний напрямок удару ворога - Покровський": Експерт розповів про справжню мету наступу військ Путіна на сході

Взявши контроль над родовищами у Покровському районі, російські окупанти мають наміри захопити металургійні підприємства Слов'янсько-Краматорської агломерації. Про це розповів в етері "Еспресо" співголова ГІ "Права Справа", військовий експерт Дмитро Снєгирьов, передають Патріоти України.

"Помилково вважати, що основний напрямок удару ворога – Покровський. Ця війна не за території, а за корисні копалини. Росіянам був цікавий Покровський район покладами літію, а саме селище Шевченко. Наразі вони розв'язали це питання, захопили стратегічне українське родовище, яке є одне з найбільших в Європі. Російська армія передислокувала на цей напрямок приблизно до 110 тис., а за іншим оцінками до 120 тис. своїх оперативних резервів. Це угруповання є одним з найбільш боєздатних в армії РФ. Друге – поклади коксівного вугілля, мова йде про селище Котлине, яке також на сьогодні перейшло під контроль окупантів. Це найбільші поклади коксівного вугілля в Європі", - прокоментував Дмитро Снєгирьов.

На його думку, росіяни вирішували для себе декілька питань – не тільки контроль над цими покладами, а й удар по металургійних підприємствах України шляхом контролю над родовищами у Покровському районі. Йдеться про те, що виробництво металопродукції в Україні після захоплення родовищ коксівного вугілля, за оцінками спеціалістів, може знизитися 6 млн тонн до 2,5 млн тонн. А це, відповідно, соціальна напруга на контрольованих Україною територіях - Дніпропетровська та Запорізька області, де зосереджені основні металургійні підприємства нашої країни. Також це ще і ненадходження в бюджет колосальних валютних коштів.

"На Покровському напрямку відбувається прорив окупантів в стик між Покровськом та Костянтинівкою, так звана Малинівська розв'язка, де окупанти основні зусилля спрямовують не в бік Мирнограда із загрозою виходу на Дніпровщину, а в бік Костянтинівки. А до Костянтинівки – 10 км. Створюється загроза оперативного оточення з чотирьох напрямків. Аналогічний тиск – з боку Торецька. На жаль, є тактичні успіхи ворога в районі Диліївки та Яблунівки, де відстань до Костянтинівки – до 10 км. Крім того, окупанти тиснуть на Краматорському напрямку, а це Часів Яр, Біла Гора, Ступочки – також загроза виходу на Костянтинівку, де відстань - 8 км", - зауважив військовий експерт.

За його словами, наразі під контролем противника з одного флангу - панівні висоти у Часовому Яру, а з другого – Торецьк, де панівні висоти також контролюють російські підрозділи. А сама Костянтинівка розташована в низині, тому це буде досить серйозний виклик для оборони України.

"Основна ціль окупантів – захоплення Слов'янсько-Краматорської агломерації, чотирьох важливих промислових міст України: Слов'янськ, Краматорськ, Дружківка, Костянтинівка. А росіяни рвуться до Слов'янська, тому що там найбільші в Європі поклади сланцевого газу. От, вам і розв'язання економічних питань шляхом захоплення українських територій", - резюмував Снєгирьов.

Нас чекає нова війна... слід очікувати відновлення паритету України та Росії в обороні і наступі і поновлення ефективних наступальних дій — Залужний

неділя, 13 липень 2025, 17:42

У найближчі два роки слід очікувати відновлення паритету України та Росії в обороні і наступі і поновлення ефективних наступальних дій на полі бою. Однак для цього повинні бути виконані певні умови. Таку думку у своїй новій аналітичній статті "Технолог...

Путін поскаржився, що Захід плює на Росію та дав своє "пояснення"

неділя, 13 липень 2025, 17:00

Російський диктатор Володимир Путін поскаржився, що Захід зневажливо ставиться до державних інтересів Росії. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на російське державне пропагандистське агентство ТАСС. За його словами, головні протиріччя мі...