Понад 12 мільярдів гривень: В Україні арештували активи російського олігарха

З клопотанням прокурорів Офісу Генерального прокурора наклали арешт на активи російського олігарха Михайла Фрідмана в "Альфа-банку" на суму понад 12,4 мільярда гривень. Про це повідомила генпрокурор Ірина Венедіктова на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України.

Арешт активів російського олігарха

За словами генпрокурорки, це цінні папери кіпрських компаній афілійованих із бізнесменом, які були на рахунках в банку. За даними слідства, російський олігарх та бізнесмени, використовуючи підконтрольні ці компанії та "Альфа-банк" до війни і упродовж збройної агресії Росії проти України, легалізували активи цих компаній на загальну суму 1,1 мільярда гривень.

Надалі вони вивели частину активів з банківської системи в Україні, а на іншу встигли накласти арешт. Це 469 мільйонів гривень з рахунків у "Альфа-банку", які вже готувались до виведення в Росію.

За словами Венедіктової, при цьому для відмиванням коштів не створювали складних схем. Наприклад, оформили удаваний правочин, за яким за космічну суму придбали фірму з копійчаним статутним капіталом.

"Рух коштів у російському напрямку почався за пару тижнів до війни і активізувався з початком повномасштабного вторгнення. Фрідман і підконтрольні йому бізнесмени використали банк та кіпрські компанії, щоб вивести кошти з-під можливих санкцій та інших примусових заходів", – зазначила генпрокурорка.

Розслідування проводили детективи Бюро економічної безпеки України за оперативного супроводу Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України.

"У Кремлі йшли серйозні дебати": Піонтковський прокоментував ракетний удар по Україні

вівторок, 6 грудень 2022, 11:22

Перед масованою ракетною атакою на українські міста у Кремлі були серйозні дебати щодо війни в Україні. Це було помітно з риторики російських пропагандистських шоу. Таку думку висловив російський публіцист та опозиційний політик Андрій Піонтковський у ...

Путін готовий воювати до останньго росіянина: Нова хвиля мобілізації в Росії розпочнеться в січні, офіційно оголошувати її не планують

вівторок, 6 грудень 2022, 10:54

У січні 2023 року в Росії розпочнеться нова хвиля мобілізації на війну проти України. Однак офіційно її оголошувати не будуть, поповнити лави окупантів хочуть прихованими методами. Про це повідомляє Telegram-канал "Можем объяснить", посилаючись на три ...