57,1% українських дітей зростатимуть за кордоном, якщо війна з Росією продовжиться на невизначений період. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення організації CASE Україна. Так, 42,9% українців бачать майбутнє своїх дітей поза межами України, якщо війна не припиниться, передають Патріоти України.
У разі підписання перемир'я, припинення вогню та бомбардувань майбутнє своїх дітей та онуків у країні планують 54,7% респондентів. Якщо війна припиниться після зміни влади у РФ та приходу демократичних сил, то 76,8% громадян України готові планувати майбутнє дітей та онуків на території країни.
84,5% опитаних повідомили, що бачать майбутнє своїх дітей в Україні в разі капітуляції країни-агресора та її повного роззброєння. Найбільше громадян — 85,1% — хочуть, щоб їхні діти залишалися жити в державі, якщо війна припиниться, Україна стане членом НАТО або отримає вагоміші гарантії безпеки від провідних країн світу. Лише 1,8% жителів України сказали, що хочуть, щоб їхні діти та онуки залишили Україну в будь-якому разі незалежно від закінчення війни.
Також дослідження показало, що відповіді респондентів залежить від місця проживання. Так, чим західніше відводилося опитування, тим менше відчувається зв'язок між небезпекою та плануванням майбутнього в Україні. Наприклад, у разі продовження війни, майбутнє дітей та онуків в Україні планують лише 34,8% жителів східних регіонів країни, 38,8% респондентів із південних областей, 44,6% жителів центру та півночі України, 48,5% жителів західних регіонів.
Також серед мешканців східної України більше респондентів виявили бажання відправити дітей за кордон незалежно від розвитку подій. Про такий намір заявили 4,3% опитаних східних областей, 1,8% жителів півдня, 1,5% жителів центральних регіонів та всього 1% жителів на заході України.
Опитування проводилось з 3 по 18 травня на основі випадкової вибірки телефонних номерів. Усього опитано 2 тис. респондентів віком від 18 років та старших, які живуть у всіх регіонах країни, за винятком Криму. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...