"Поневолені народи Росії мають право на суверенітет та незалежність": Верховна Рада може визнати Татарстан незалежним від Москви, як до того Чечню

Депутати Верховної Ради фракції «Слуга народу» Олег Дунда, Віталій Безгін, Марія Мезенцева, Георгій Мазурашу та фракції «Голос» Юлія Клименко, члени міжфракційного депутатського об'єднання (МДО) «За деколонізацію та демонтаж російської імперії» зареєстрували проєкт постанови про визнання державного суверенітету та незалежності Республіки Татарстан.

Депутати посилаються на те, що згідно з прийнятими раніше нормативними актами Татарстан є самостійною державою:

  1. 24 жовтня 1991 року Верховною Радою Татарської РСР було прийнято постанову про Акт державної незалежності Республіки Татарстан.
  2. 21 березня 1992 року відбувся референдум про незалежність Республіки Татарстан, у якому взяли участь 81,7% громадян Татарстану. Як результат, 61,4% брали участь у голосуванні при майже 82% явці погодилися з формулюванням, що «Республіка Татарстан є суб'єктом міжнародного права, суверенною державою, яка має право встановлювати відносини з Російською Федерацією та іншими республіками та державами на основі рівноправних договорів».
  3. 30 листопада 1992 року Верховна Рада Республіки Татарстан на основі волевиявлення народу прийняла Конституцію Республіки Татарстан, яка проголошувала суверенну республіку.
    Члени МДО «За деколонізацію та демонтаж російської імперії» та автори проєкту постанови вважають, що український парламент має визнати незалежність Республіки Татарстан, а президент та Кабінет міністрів встановити з нею дипломатичні відносини.

Автори проєкту постанови зазначають, що Верховна Рада також має закликати держави-члени ООН визнати незалежність Татарстану слідом за Україною.

«Поневолені народи Росії мають право на суверенітет та незалежність. Тим більше Татарстан, який має довгу історію національно-визвольних рухів. На черзі Башкортостан, Калмикія, Істрія, Бурятія, Якутія», – вважає співавтор проекту ухвали Олег Дунда.

Тим часом рашисти уже почали істерити через ініціативу депутатів Верховної Ради. Мовляв, українці прагнуть «расшатывать национальное единство» країни-терористки Росії. І за звичкою заявляють: за такі прагнення всіх українців треба знищити. Однак за 260 днів війни українці до таких заяв рашистів звикли і на істерики пропагандистів не реагують.

Нагадаємо, 18 жовтня Верховна рада України ухвалила постанову про визнання Чеченської республіки Ічкерія тимчасово окупованою Росією територією.

"Має бути стерта з карти": російський пропагандист розмріявся про знищення України і заявив, що РФ воює з "упирями" (відео)

четвер, 30 березень 2023, 11:30

Одіозний російський пропагандист Сергій Мардан заявив, що Україна має бути стерта з карти. Ба більше, він закликав убивати всіх, хто так чи інакше ідентифікує себе українцем, передають Патріоти України. . Українофоб також поскаржився, що російська про...

Для Путіна настане "день Х": У Німеччині розповіли, яку техніку отримає Україна, і дали прогноз щодо контрнаступу ЗСУ

четвер, 30 березень 2023, 11:23

В Україну продовжує прибувати західне озброєння, передане партнерами та необхідне Збройним силам для майбутнього контрнаступу. Військовий експерт Ніко Ланґе прогнозує, що "День Х" для путінської армії настане вже у травні. Про це пише німецьке видання ...