Понтифіку знов "рятують обличчя" за загравання з Путіним: У Ватикані пояснили скандальну пропозицію папи Франциска Україні викинути "білий прапор"

Папа Римський Франциск закликає до припинення вогню та відновлення переговорів, а не капітуляції України. Про це заявив директор пресслужби Ватикану Маттео Бруні, коментуючи інтерв'ю понтифіка, у якому він порадив Україні мати "відвагу білого прапора", передає Vatican News.

"Папа вживає термін "білий прапор" і у відповідь використовує запропонований інтерв'юером образ, щоб позначити ним припинення військових дій, перемир'я, досягнуте завдяки відвазі переговорів. В іншому місці інтерв'ю, говорячи про іншу конфліктну ситуацію, але маючи на увазі будь-яку військову ситуацію, Папа чітко заявив: "Переговори ніколи не є капітуляцією", - сказав Бруні.

В інтерв'ю, про яке йдеться, інтерв'юер Лоренцо Буккелла запитує Папу: "В Україні є ті, хто закликає до мужності здатися, показати білий прапор. Але інші кажуть, що це легітимізує найсильніших. Що ви думаєте?".

І Франциск відповідає: "Це інтерпретація. Але я вважаю, що сильнішим є той, хто бачить ситуацію, хто думає про людей, хто має відвагу білого прапора, щоб вести переговори. І сьогодні можна вести переговори за допомогою міжнародних сил. Слово "переговори" - це сміливе слово. Коли ви бачите, що ви переможені, що справи не йдуть добре, ви повинні мати мужність вести переговори. Вам соромно, але скількома смертями це закінчиться? Ведіть переговори вчасно, шукайте якусь країну для посередництва. Сьогодні, наприклад, у війні в Україні, є багато тих, хто хоче бути посередником. Туреччина, вона запропонувала себе для цього. І інші. Не соромтеся вести переговори, поки не стало гірше".

У пресслужбі Ватикану підсумували, що слова Папи про "білий прапор", взяті з вислову, запропонованого інтерв'юером.

Окупанти завдали близько десяти ударів по Харкову, є загиблі

четвер, 23 травень 2024, 11:45

У четвер, 23 травня, у Харкові прогриміла серія вибухів. Про це повідомив мер міста Ігор Терехов, передають Патріоти України. Оновлено 11:36. Терехов заявив, що на місці ще одного удару ворожої ракети виявлено тіло ще одного загиблого. Ще одна людина п...

Готували прорив: СБУ знешкодила агентів Росії, які готували захоплення стратегічних об'єктів Харківщини

четвер, 23 травень 2024, 11:30

Співробітники СБУ, які днями на Харківщині затриамали ворожого інформатора, який готував захоплення Вовчанська, викрили ще одного агента фсб — чоловік формував «групи підтримки» для прориву російських ДРГ до Харкова. Як зазначають в Службі безпеки Укра...