Порівняв темношкірих колег із мавпами: Румунія терміново відкликала свого посла з Кенії

Під час дипломатичної зустрічі, яка відбулася в штаб-квартирі ООН у Найробі посол Румунії в Кенії Драгош Цігау дозволив собі жарт, який розлютив африканську дипломатичну спільноту і, зрештою, призвів до його відкликання, передають Патріоти України.

Як повідомляє Kenyan Foreign Policy, інцидент стався ще наприкінці квітня. Під час переговорів із групою східноєвропейських дипломатів посол Цігау, помітивши поблизу чорну мавпу, пожартував, що “африканська група приєдналася до нас”.

Заява румунського дипломата начебто встановила зв'язок між присутністю мавпи та групою африканських дипломатів, яких не було на цій зустрічі. Члени африканської групи висловили протест як Міністерству закордонних справ Кенії, так і обвинуваченому послу.

Крім того, до Офісу ООН у Найробі вони теж надіслали вимогу для отримання роз’яснень і можливих санкцій у відповідь на ймовірне расистське зауваження, зроблене румунським дипломатом.

Африканські дипломати на чолі з послом Південного Судану в Кенії, який є виконувачем обов’язків декана Африканської групи, вимагали беззастережних письмових і публічних вибачень від румунського посла, стверджуючи, що він також повинен вибачитися перед усім населенням Африки.

Як повідомляє румунське видання Stirile Pro-tv, посол у Кенії не повідомляв про інцидент у Міністерство закордонних справ. Посла, який працював у цій африканській країні від 2021 року, було вирішено відкликати із посади.

“МЗС висловлює сподівання, що цей окремий епізод не вплине на глибинний характер відносин між Румунією та країнами африканського континенту, особливо в контексті, в якому румунська дипломатія здійснює розвиток відносин з Африкою на основі взаємної поваги”, - цитує видання заяву зовнішньополітичного відомства.

Загроза вкрай серйозна: Росія нападе на країни Балтії, якщо Україна не встоїть, - президентка Грузії

неділя, 1 жовтень 2023, 17:25

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що кремлівський режим нападе на країни Балтії, якщо Україна не вистоїть Про це інформує LRT, передають Патріоти України. "Стійкість і мужність, які демонструють Україна та її президент, показують усьому св...

У Владивостоці водії несподівано для себе стали жертвами санкцій ЄС

неділя, 1 жовтень 2023, 16:43

У місті Владивосток, Росія, від 1 жовтня вимкнули паркомати, встановлені у центрі міста, через санкції Євросоюзу. Про це пише "Медуза", передають Патріоти України. Так, оператор паркоматів у місті "Цифрове Примор'я" заявив, що був змушений відключити ї...