Портніков пояснив, що може похитнути режим Путіна, і оцінив загрозу ядерної війни

Війна, розв'язана Росією проти України, не ослаблює, а навпаки цементує Кремль, об'єктивних підстав для надій, що путінський режим у найближчому майбутньому зазнає краху, а Росія розпадеться – немає. Натомість є серйозні причини вважати, що Україну Росія у спокої не залишить, бути насторожі слід також іншим країнам пострадянського простору, над якими нависла загроза перетворитися на "губернії" останньої імперії планети, передають Патріоти України.

Захід міг би покласти край агресії РФ, однак ілюзорний страх початку ядерної війни навряд чи додає рішучості демократичним державам. Про це заявив журналіст та публіцист Віталій Портников в інтерв'ю OBOZ.UA.

Портников переконаний, що розв'язана Росією агресивна війна проти України не наближає кремлівський режим до краху, а навпаки – посилює його позиції.

"Я вважаю, що війна Росії проти України об’єктивно посилює цей режим. Для того, щоб влада почала знесилюватися, вона має припинити цю війну. Поки Путін воює з Україною і поки він буде воювати з іншими колишніми радянськими республіками за землю і таке інше, поки він буде залишати цей образ Росії як фортеці в облозі і посилювати свій тоталітарний режим. Я думаю, йому сьогодні нічого не загрожує і в принципі можемо говорити про багаторічне існування режиму в такій ситуації, що він буде підтримуватися переважною більшістю громадян Російської Федерації", – зазначив журналіст.

Важливим, з його точки зору, є не питання життєздатності режиму в РФ, а те, наскільки далеко зможуть зайти експансивні апетити Кремля.

"Питання в тому, наскільки реальним є виживання країн по периметру російських кордонів, чи будемо ми бачити в майбутньому Україну, Білорусь, Казахстан та інші країни чи ці території стануть невід’ємною частиною російської держави. Ось це реальна загроза. Для України зараз головне завдання зробити все можливе, щоб не повернутися до спільної державності з РФ", – зауважив Портников.

Він не має жодних сумнівів у тому, що Путін за підтримки російського населення Україну у спокої не залишить.

"На сьогодні зрозуміло: Путін займається остаточним вирішенням українського питання, і це підтримується більшістю його співвітчизників. У нього є розуміння, що Росія може воювати стільки, скільки потрібно, щоб Україна зникла. Тому в нас абсолютно протилежні завдання. Нам треба думати не про те, що станеться з Росією, тому що з нею нічого не станеться ще десятиріччями, а як нам відбитися. Тобто яку територію, яку кількість населення ми зможемо в результаті цієї війни зберегти, тому що це питання є абсолютно відкритим", – наголосив журналіст.

Портников переконаний, що Захід не може залишатися осторонь від питання російської агресії щодо нашої держави. Країни заходу мали би запропонувати Україні гарантії безпеки, докласти зусиль задля локалізації війни та запросити нашу державу стати членом НАТО.

"Сама Україна не є суб'єктом в цій історії, вона об’єкт цієї історії, але якщо Захід готовий до такої допомоги і до такого ризику, то у неї є всі шанси вижити. Можливо на певному етапі не в кордонах 1991-го року та не з тією кількістю населення, яка була на початок повномасштабного вторгнення, але в тих, в яких можна буде розвивати державність. Тобто, умовно кажучи, країна, яка здатна захистити ту територію, яку контролює легітимний український уряд і на якій будуть проживати 60-70 відсотків населення від довоєнного. Така Україна зможе повернутися через роки до питань відновлення своєї територіальної цілісності", – прогнозує Портников.

Водночас журналіст геть не впевнений у тому, що Заходу стане рішучості, аби здійснити згадані кроки. "Я думаю, якщо буде вибір між ядерною війною і відмовою від абсолютних гарантій безпеки України, Захід навряд чи зробить вибір на користь ілюзії ядерної війни", – підкреслив він.

Сам журналіст наразі не бачить серйозної загрози того, що Кремль таки зважиться на те, аби розв'язати ядерну війну. Однак, припускає він, на Заході можуть притримуватися іншої думки з цього приводу.

"Я вважаю, що якщо б Україна отримала гарантії безпеки, принаймні для цієї території, яку зараз контролює, то жодна ракета сюди б не впала і жоден безпілотник не залетів. Президент Сполучених Штатів може вважати зовсім інакше, бо що йому робити, якщо наступного дня після надання Україні гарантій ракета влучила б у центр Києва чи Одеси. Це буде удар по НАТО. Нам потрібно робити все можливе і неможливе, щоб довести Заходу те, що продовження цієї війни в такому форматі може призвести до таких наслідків і до її глобалізації. Тому що на Заході дуже часто думають, що Росія завтра розвалиться, зникне і таке інше, тоді ці питання будуть вирішені. Але це дитяча політична свідомість, вона нікуди не дінеться", – зазначив Портников.

Він додав, що не вбачає об'єктивних причин для розпаду РФ у найближчій перспективі. Водночас, завжди залишається місце для "необ'єктивних речей", які у будь-яку мить можуть кардинально змінити перебіг подій. Таке вже траплялося, коли улітку 2014 року російські терористи збили на Донбасі малазійський "Боїнг", що змінило хід тоді ще гібридної війни Росії проти України. Або тоді, коли світові відкрилася правда про звірства російських окупантів у Бучі навесні 2022-го – і на перебіг війни це вплинуло сильніше, аніж будь-які події на полі бою.

"Такі речі не можна передбачити", – резюмував Портников. Нагадаємо, раніше Портников пояснив інтерес Пекіна у російсько-українській війні. На переконання журналіста, Китай використовує Росію як інструмент знесилення Заходу.

Уроки з Конгресу

неділя, 21 квітень 2024, 4:08

Пізнє, але критично важливе рішення Палати представників Конгресу означає, що тисячі і тисячі найкращих синів і дочок України залишаться живі, а загарбницькі плани путіна підуть прахом. . Подумайте над цим, поки Україна видихнула з полегшенням.

"Янки, go home": Ключовий союзник Заходу проти ісламських терористів та російських найманців в Центральній Африці розриває військову співпрацю з США

неділя, 21 квітень 2024, 1:45

Чад - ключовий союзник Заходу в боротьбі з джихадистами і російським впливом в Африці, закликав США вивести свої війська з військової бази в країні. Цей крок було зроблено за місяць після того, як Нігер - ще один ключовий союзник Заходу в регіоні - при...