"Порушують наш нейтральний статус і незалежність": Президент Молдови вимагає вивести російські війська з Придністров'я

Президент Молдови Майя Санду, виступаючи в Європарламенті, вимагала вивести російських військових з Придністров'я. Молдавський президент підкреслила, що в даний час немає безпосередньої загрози того, що країна буде втягнута у війну в Україні, передають Патріоти України із посиланням на point.md.

При цьому Санду нагадала, що Молдова - нейтральна країна. "Хоча, для того, щоб по-справжньому бути нейтральним, необхідно вивести російські війська з нашої території. Тому що їх присутність фундаментально порушує наш нейтральний статус і незалежність", - сказала Санду.

Вона сказала, що придністровський конфлікт являє собою один з численних викликів для Молдови. Вона зазначила, що влада налаштована вирішити це питання мирним шляхом зі збереженням суверенітету і територіальної цілісності Молдови. "Ми не хочемо війни або дестабілізації", - сказала Санду.

Також вона зазначила, що Росія напала на сусідню державу, як це робили країни в минулому, і "увергла в безмежну трагедію народи України і всього європейського континенту". "Вони хотіли перетворити Україну на те, чим ніхто не хотів би стати - геополітичний придаток сильнішого сусіда. Ми всі сподівалися і чекали, що ці часи вже ніколи не повернуться. Але вони повернулися", - заявила Санду.

Також Санду підкреслила, що Молдова підтримує суверенітет і територіальну цілісність України: "Крим - Україна, Донбас - Україна, Київ - Україна, і завжди будуть Україною".

На "концерті кобзона" знов аншлаг: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати росіян станом на 9 лютого

четвер, 9 лютий 2023, 8:36

Загальні бойові втрати Росії на ранок 9 лютого становлять понад 135 010 осіб. За минулу добу лави "200-х" поповнили ще понад 910 окупантів, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України у Facebook. Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 09.0...

На росії нова "бавовна": Губернатор Брянської області заявив про дві хвилі повітряних атак українських безпілотників

четвер, 9 лютий 2023, 8:32

Вночі на 9 лютого та вранці в Брянській області Росії пролунали вибухи. Губернатор області Олександр Богомаз заявив про роботу ППО по безпілотниках. Про це сказав губернатор Брянської області. Нібито всі дев’ять дронів були збиті. Про тип БПЛА не уточн...