"Порушують наш нейтральний статус і незалежність": Президент Молдови вимагає вивести російські війська з Придністров'я

Президент Молдови Майя Санду, виступаючи в Європарламенті, вимагала вивести російських військових з Придністров'я. Молдавський президент підкреслила, що в даний час немає безпосередньої загрози того, що країна буде втягнута у війну в Україні, передають Патріоти України із посиланням на point.md.

При цьому Санду нагадала, що Молдова - нейтральна країна. "Хоча, для того, щоб по-справжньому бути нейтральним, необхідно вивести російські війська з нашої території. Тому що їх присутність фундаментально порушує наш нейтральний статус і незалежність", - сказала Санду.

Вона сказала, що придністровський конфлікт являє собою один з численних викликів для Молдови. Вона зазначила, що влада налаштована вирішити це питання мирним шляхом зі збереженням суверенітету і територіальної цілісності Молдови. "Ми не хочемо війни або дестабілізації", - сказала Санду.

Також вона зазначила, що Росія напала на сусідню державу, як це робили країни в минулому, і "увергла в безмежну трагедію народи України і всього європейського континенту". "Вони хотіли перетворити Україну на те, чим ніхто не хотів би стати - геополітичний придаток сильнішого сусіда. Ми всі сподівалися і чекали, що ці часи вже ніколи не повернуться. Але вони повернулися", - заявила Санду.

Також Санду підкреслила, що Молдова підтримує суверенітет і територіальну цілісність України: "Крим - Україна, Донбас - Україна, Київ - Україна, і завжди будуть Україною".

На Харківщині ЗСУ знищили дві крилаті ракети "Калібр", випущені з Чорного моря

четвер, 11 серпень 2022, 17:56

На Харківщині сьогодні знищено дві крилаті ракети "Калібр", випущені з акваторії Чорного моря. Про це у Facebook повідомляє Командування Повітряних сил Збройних сил України, передають Патріоти України. "11 серпня на Харківщині, близько 13:30, зенітними...

Втрата віз для росіян – це зовсім не втрата шопінгу в Мілані. Це значно глибший ментальний удар, - Вадим Денисенко

четвер, 11 серпень 2022, 17:52

"Втрата віз для росіян - це зовсім не втрата шопінгу в Мілані. Насправді - це значно глибший ментальний удар. Росіяни вперше за останні 22 роки стикаються з тим, що силою не можуть нічого продавити", - про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише Вадим Ден...