"Порушують наш нейтральний статус і незалежність": Президент Молдови вимагає вивести російські війська з Придністров'я

Президент Молдови Майя Санду, виступаючи в Європарламенті, вимагала вивести російських військових з Придністров'я. Молдавський президент підкреслила, що в даний час немає безпосередньої загрози того, що країна буде втягнута у війну в Україні, передають Патріоти України із посиланням на point.md.

При цьому Санду нагадала, що Молдова - нейтральна країна. "Хоча, для того, щоб по-справжньому бути нейтральним, необхідно вивести російські війська з нашої території. Тому що їх присутність фундаментально порушує наш нейтральний статус і незалежність", - сказала Санду.

Вона сказала, що придністровський конфлікт являє собою один з численних викликів для Молдови. Вона зазначила, що влада налаштована вирішити це питання мирним шляхом зі збереженням суверенітету і територіальної цілісності Молдови. "Ми не хочемо війни або дестабілізації", - сказала Санду.

Також вона зазначила, що Росія напала на сусідню державу, як це робили країни в минулому, і "увергла в безмежну трагедію народи України і всього європейського континенту". "Вони хотіли перетворити Україну на те, чим ніхто не хотів би стати - геополітичний придаток сильнішого сусіда. Ми всі сподівалися і чекали, що ці часи вже ніколи не повернуться. Але вони повернулися", - заявила Санду.

Також Санду підкреслила, що Молдова підтримує суверенітет і територіальну цілісність України: "Крим - Україна, Донбас - Україна, Київ - Україна, і завжди будуть Україною".

Вдало "приземлись"? У Якутії зник вертоліт зі співробітниками ФСБ

п’ятниця, 19 липень 2024, 11:28

В Якутії РФ ведуть пошуки вертольота Robinson R44II, який зник після спрацьовування аварійного маяка в Алданському районі, передають Патріоти України. Деталі: За даними видання, про інцидент повідомили у Східно-Сибірській транспортній прокуратурі РФ. П...

Зеленський заявив, що Україна може погодитися на дипломатичне врегулювання війни

п’ятниця, 19 липень 2024, 10:56

Здійснюючи тиск на Росію, можна погодитися на дипломатичне врегулювання війни в Україні –-не завжди території відвойовуються силою, передають Патріоти України з посиланням на інтерв’ю BBC президента України Володимира Зеленського. Він сказав, що весь ...