"Постає питання": Машовець розповів про проблеми, що виникли у РФ із запуском виробництва Shahed

Росії не вистачає промислового обладнання, щоб виготовляти дрони-камікадзе Shahed на своїй території. Країна-агресор розгорнула відповідний завод, але виявила, що процес складання БПЛА, виготовлення двигунів й окремих елементів зіткнувся із труднощами. Про це заявив військовий оглядач Костянтин Машовець (група "Інформаційний спротив"). Він дав інтерв'ю Оресту Сохару в рамках проєкту "Орестократія", передають Патріоти України.

За даними експерта, РФ створила підприємство на базі авторемонтного або автоскладального заводу. Вони розгортали виробництво дронів-камікадзе, "але потім із подивом виявили, що в них промислового обладнання не вистачає того, що потрібне для виробництва цих БПЛА".

Shahed, як пояснив Машовець, потрібне програмне забезпечення, електроніка, тому що дрони керуються дистанційно. Щодо двигунів, то вони раніше закуповувалися в Ірану, але Росія намагалася локалізувати це виробництво на своїй території.

"Вони складові повинні були виготовляти й це включало, звісно, виробництво двигунів. Зважаючи навіть на той факт, що цей двигун набагато простіший, ніж двигун внутрішнього згоряння автомобільного, до якого ми звикли, він набагато простіший, менший, і досить дивно, що виявилося, що в них навіть цього промислового обладнання не вистачає для виготовлення таких двигунів", – сказав Машовець.

Військовий оглядач вважає, що завод мав виконати ще одну функцію, окрім локалізації виробництва, – згенерувати співпрацю Ірану та Російської Федерації. Адже Тереган публічно просуває тезу, що він "не постачає" Москві озброєння та військові технологи.

"Постає питання – звідки росіяни взяли технологію виробництва цих БПЛА. Ці БПЛА вони не самі придумали, але в реальності та на практиці виявилося, що росіяни навіть на це не здатні, вони не спромоглися цей завод зробити більш-менш спроможним за потужністю", – заявив експерт.

Він сказав, що за перше півріччя 2023 року держава-агресор хотіла випустити щонайменше 100 Shahed, але не змогла досягти цього показника.

На думку Машовця, іранський режим "досить поблажливо" ставиться до прохань Кремля, тому що таким чином намагається отримати важливішу роль на зовнішньополітичному полі. "Справа в тому, що це погано... тому що Кремль так чи інакше отримує в розпорядження додатковий ресурс від Ірану", – сказав він.

У експерта є дані, що місяць тому Тегеран поставив Москві десь 17 чи 18 одиниць іншого типу безпілотників – Mohajer. "Цей БПЛА вже зовсім іншого класу, тобто ми бачимо за зовнішніми ознаками, що Тегеран свідомо йде на співпрацю із Кремлем", – зазначив Машовець

Війська РФ значно посилили тиск на фронті й готують перегрупування: Розвідка Естонії оцінила, чи можливий новий наступ окупантів

неділя, 10 грудень 2023, 6:30

Цього тижня російські війська значно посилили тиск на ЗСУ й готують перегрупування, а це може означати, що найближчими тижнями в Україні можуть початися інтенсивніші наступи окупантів. Про це заявив голова Центру військової розвідки Естонії полковник А...

У Сенаті США спрогнозували долю 61-мільярдного пакету допомоги Києву, котрий заблокували через сварку з Білим домом

неділя, 10 грудень 2023, 6:16

Члени Республіканської партії у Сенаті підтримають пакет допомоги України, але після того, як демократи погодяться на заходи щодо захисту південного кордону США з Мексикою. Про це заявив сенатор від Республіканської партії Джим Ріш, передає Голос Амери...