25 жовтня відбулись перші локальні вибори після проведення децентралізації. Про це в інтерв'ю сказав публіцист Віталій Портников, передають Патріоти України.
"Місцеві лідери завжди мали непогані позиції. Сильні мери, як правило, зберігають вплив. Відомі не лише регіональною діяльністю. Віталій Кличко - політик загальнонаціонального масштабу. Не думаю, що його кар'єра закінчиться в Києві. Голова Дніпра Борис Філатов так само. Харківський мер Геннадій Кернес - один із лідерів проросійського табору реваншу. Андрій Садовий зі Львова ще недавно очолював загальнонаціональну партію.
Люди також побачили, що від місцевих керівників залежить більше, ніж раніше. Не просто їздять до Києва за ресурсами, а можуть самостійно акумулювати їх. Під час пандемії коронавірусу країну на регіональному рівні поділили на зони. Карантинні рішення ухвалювала місцева влада. Люди оцінили ефективність. Це посилило місцеві еліти", - вважає експерт.
Але, за його словами, не варто забувати про регіональні клани. "Децентралізація їх змінила. На Сумщині троє представників однієї сім'ї балотувалися до місцевих рад у списках різних партій. У багатьох містах у людей немає політичних пріоритетів. Використовують партійні вивіски для збереження контролю над фінансовими потоками. Це - тіньова сторона децентралізації. Її можна подолати тільки боротьбою з корупцією", - додає публіцист.
В кількох країнах ЄС московській гідрі вже навчились відсікати щупальці. Керівництво партії "Союз лівих сил" у Фінляндії зняло кандидатуру незалежного кандидата на муніципальних і регіональних виборах Ханну Тіайнена через його висловлювання про війну Р...
Російські спецслужби шукають поляків для дестабілізації країни. Про це заявив Віце-прем’єр та міністр цифровізації Польщі Кшиштоф Гавковський в інтерв’ю RMF FM, передають Патріоти України. "Російські служби почали шукати поляків для дестабілізації ситу...