Посилити санкції проти РФ і протистояти “Північному потоку-2”: Україна, Польща й Литва зробили спільну заяву щодо приборкання військової загрози Москви

Україна, Литва й Польща закликали міжнародну спільноту посилити санкції проти Росії через її тривалу агресію, а сам Кремль — відвести свої війська від кордонів України і з її тимчасово окупованих територій.

Так, президенти трьох країн зробили спільну заяву з нагоди 30-ї річниці визнання відновлення незалежності України Польщею й Литвою, повідомляють Патріоти України з посиланням на “Європейська правда”.

“Президенти висловили особливу стурбованість у зв’язку з тривалим погіршенням безпекової ситуації й стабільності в регіоні, а також щораз більшими загрозами, включно з гібридними, що є результатом, зокрема, російської агресії, а також погодилися з потребою спільних зусиль для посилення стійкості до цих загроз для протидії їм у більш ефективний і скоординований спосіб”, — ідеться в документі.

Сторони підтримали суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, зокрема територіальних вод.

Крім того, країни підтвердили свою відданість подальшому зміцненню енергетичної безпеки Європи. Було висловлено глибоку стурбованість проєктом “Північний потік-2”, який вважають викликом для безпеки європейського регіону.

“Вони висловили готовність спільно діяти з метою протистояння монополізації європейського газового ринку Росією, яка використовує енергетику як геополітичний інструмент”, — зазначено в заяві.

РФ має дуже великий запас ракет С-300: Резніков назвав регіони, які найбільше - під загрозою

середа, 7 грудень 2022, 8:33

Російська Федерація має великий запас ракет С-300, якими може обстрілювати прикордонні регіони України або ті, які межують з окупованими регіонами. Це - Харківська, Запорізька, Херсонська, Донецька та Луганська області. Про це повідомив міністр оборони...

Помирати за Х**ла не в їх планах: Білоруські військові не хочуть воювати проти України, зростає невдоволення, - Генштаб

середа, 7 грудень 2022, 8:30

Білоруські військові невдоволені діяльністю військово-політичного керівництва через загрозу втягування країни у війну з Україною, передають Патріоти України. Як зазначається у ранковому зведенні Генерального штабу ЗСУ, обстановка на Волинському та Полі...