
Мешканці Високопілля, що на Херсонщині, не можуть виїхати з населеного пункту через заборону окупантів і брак палива. Внаслідок злочинних дій загарбників вже загинули 25 мирних мешканців. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, передають Патріоти України.
За її словами, мешканці селища Високопілля змушені виживати без ліків і продуктів, потерпаючи від катувань та репресій. Внаслідок ворожих обстрілів з "Градів" селище на кордоні з Дніпропетровською областю перебуває без електрики, газу та питної води.
"У Високопіллі зруйновані всі адміністративні будівлі, не вистачає продовольства та дитячого харчування. Ще одна проблема мешканців – відсутність ліків. У селищі багато інсулінозалежних, онкохворих, людей із захворюванням щитовидної залози. Місцеві повідомляють про загибель 25 мирних жителів", - повідомила Денісова.
Вона зазначила, що люди намагаються покинути небезпечну зону на власному транспорті, але через заборону виїзду з боку окупантів та брак палива зробити це майже неможливо.
"У Херсонській області склалася критична ситуація з евакуацією мирних мешканців із зони активних бойових дій та завезенням гуманітарних вантажів. Попри те, що Україна використовує всі можливості для порятунку людей, безпечних шляхів стає все менше через перешкоджання окупантів", - написала Денісова.
Вона констатувала, що такими методами воєнних дій Росія грубо порушила норми Додаткового протоколу до Женевських конвенцій про захист жертв міжнародних збройних конфліктів (Протокол I) від 8 червня 1977 року. Обмежуючи свободу пересування громадян, РФ порушила і Міжнародний пакт про громадянські та політичні права 1966 року, стаття 12 якого гарантує кожному право на вільне пересування.
"Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф до України врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень прав людини рф в Україні. Я закликаю міжнародних партнерів надати зброю для боротьби з країною-агресором рф", - наголосила омбудсменка.
24 червня Міністерство оборони України у межах трансформації Сил оборони запровадило новий базовий контракт для військовослужбовців на небойових посадах. Контракт передбачений для діловодів, бухгалтерів, майстрів, кухарів та інших фахівців на посадах, ...
Воїни Центру спецоперацій "Альфа" Служби безпеки України завдали успішних ударів по системах ППО біля Керченської протоки, а також по інфраструктурі військових аеродромів "Саки" та "Гвардійське" в окупованому Криму, передають Патріоти України. Повідомл...