Потрапили у "пастку": У РФ немає ані ресурсів, ані людей, щоб утримувати захоплені українські території, - генерал СБУ Ягун

Генерал-майор Служби безпеки України та колишній заступник голови цього відомства Віктор Ягун заявив, що у Росія немає шансів утримати окуповані нею українські території. У противника немає для цього ані людей, ані необхідних ресурсів. Про це Ягун сказав в інтерв'ю "Радіо НВ", передають Патріоти України.

Він пояснив, що росіяни зіткнулися з нестачею колаборантів на нещодавно захоплених територіях, бо люди побачили, що ситуація в окупованих містах Донбасу зараз набагато гірша, ніж була до російського вторгнення.

"Найцікавіше , що колаборанти знайшлися в поліції, я не кажу, що масово, але вони там знайшлися, а на рівні комунальних послуг, вчителів, медичних працівників і навіть фермерів, які просто відмовляються сіяти, бо бачать, що відбувається. І немає гарантії, де вони все це продаватимуть, і чи воно залишиться у них. Вони кажуть, що ми перейдемо на городи, протримаємось рік чи два, умовно кажучи, але не допомагатимемо вам", – розповів генерал.

За його словами, загарбники не збираються вкладати гроші в окуповані території. Це створює проблеми як для них самих, так і для українців, які опинилися там у пастці. Віктор Ягун підкреслив, що 40-мільйонну країну можна окупувати, але утримувати її неможливо. Це "просто фізично нереально", додав він.

"Вони можуть тримати фронт, вони можуть наступати, але забезпечити життя цих людей без будь-яких гуманітарних катастроф, вони цього просто не можуть. І вони не мають живих ресурсів для того, щоб везти туди і забезпечувати постійний порядок на цих територіях. Навіть якщо вони думали, що використовуватимуть колабораціоністів із Донецької та Луганської областей, на всіх не вистачить", – впевнений ексзаступник голови СБУ.

"Все крутиться у промисловості навколо трьох стовпів": Що потрібно Україні для створення власної балістики

четвер, 25 червень 2026, 8:21

Створення української балістичної зброї вимагає довгострокової державної стратегії, фінансування та залучення приватного сектору оборонної промисловості. Про це йдеться у матеріалі РБК-Україна "Клуб обраних. Хто у світі має балістику та чи зможе Україн...

Кара дісталась вбивць старих, жінок та дітей: Захисники Херсона вислідили та знищили гармату окупантів, яка тероризувала місто (відео)

четвер, 25 червень 2026, 7:27

На лівому березі Херсону морпіхи 34-ї окремої бригади морської піхоти спільно з тактичною групою ОТЦ "VIKTORi" СБУ знищили чергову російську гармату. Як повідомляє прес-служба бригади, окупанти намагалися приховати артилерійську систему серед дерев у л...