Потрібна дезінтеграція: Росія буде небезпечною навіть без Путіна, - експерт

Росії потрібна дезінтеграція, інакше навіть після смерті президента Володимира Путіна вона становитиме небезпеку для України. Про це в інтерв'ю Фокусу заявила професорка, докторка політичних наук Галина Зеленько, передають Патріоти України.

За її словами, ідеальним сценарієм не тільки для України, а й для всього світу була б дезінтеграція Росії. Однак, на жаль, поки що жодних передумов до цього немає.

Зеленько зазначила, що для загрози необхідне велике, консолідоване геополітичне утворення. В окремих дрібних держав не буде ресурсів для нападів на сусідні країни. Росія, на думку експертки, являє собою державу під керівництвом кланово-олігархічного режиму, який вже встиг перерости в автократію. У регіонах немає олігархічних сил з фінансовою підтримкою, які могли б реалізовувати якісь політичні ідеї.

"У Росії немає політичних партій, які були б не державними", — сказала експертка. Зеленько також заявила, що російські олігархи всі більш-менш рівноцінні. Вони в певному сенсі підпорядковуються ФСБ, яка на початку 2000-х років змогла їх узяти під контроль. "Сам Путін нічого не зробив", — зазначила Зеленько.

Великого "кіпушу" не вийшло: У Кремлі вкрай незадоволені результатом масованого удару Ірану по Ізраїлю, - ЗМІ

понеділок, 15 квітень 2024, 15:22

У російському керівництві вкрай незадоволені результатом масованого удару Ірану по Ізраїлю з використанням безпілотних літальних апаратів та різних типів ракет. І це попри те, що керівництво Ірану виконало практично всі рекомендації російських колег. П...

Будь-яка "нічия" у війні з Росією провокуватиме її йти далі: Трегубов вказав на ризики для України

понеділок, 15 квітень 2024, 14:58

Майор ЗСУ, журналіст, публіцист, блогер, громадсько-політичний діяч, співзасновник партії "Демократична Сокира" Віктор Трегубов висловив переконання, що перемога у війні з Росією визначить майбутнє України, незалежно від кордонів. Про це він сказав у е...