Мати українського актора, 33-річного Паші Лі, який помер під обстрілами в Ірпені 6 березня під час окупації міста, розкрила подробиці його смерті. Марія Василівна Лі спростувала інформацію про те, що її син служив у ЗСУ чи теробороні, та заявила, що він був волонтером, передають Патріоти України.
Раніше повідомлялося, що Пашу Лі вбили, коли він віддав дитині свій бронежилет під час евакуації з Ірпеня. Проте мати актора цю інформацію не підтверджує, повідомляється на сайті Національної спілки журналістів України. Марія Василівна також розповіла, що фото, на якому Паша Лі позує у військовій формі, було зроблено під час зйомок фільму.
«Фото зроблено під час зйомок фільму Ахтема Сеітаблаєва Мирний-21. У територіальній обороні Паша не був, він працював у волонтерському штабі міської ради. Мені потрібна правда про сина, а не легенди! Спочатку про нього писали, ніби він служив у територіальній обороні, потім — ніби загинув від кулі снайпера, віддавши свій бронежилет. Це все — неправда. Вбивство мого сина, цивільного, — це воєнний злочин, за який убивці мають відповісти!», — заявила мати актора.
Повідомляється, що загибель Паші Лі розслідується як військовий злочин та вбивство цивільної особи. За даними людей, які перебували з актором в останні дні його життя, після початку повномасштабного вторгнення РФ він прийшов до міської ради Ірпеня, де жив останні роки, і вступив до місцевої волонтерської групи. 5 березня, коли до Ірпіня зайшли російські війська, волонтери припинили розвезення гуманітарної допомоги. Наступного дня, 6 березня, Паша Лі разом із Іриною Мигитко та Тарасом Мельником з волонтерського штабу мав евакуюватися, але вирішив з'їздити додому.
«В тій поїздці вони спочатку заїхали до нього додому, потім рушили до Ірини. По дорозі їх зустріли літні чоловік і жінка з дівчинкою, які попросили довезти їх до Романівського мосту на виїзді з Ірпеня. Волонтери виконали їхнє прохання, після чого повернулися на свій маршрут. Після повороту з вулиці Університетської на вулицю Пушкінську їх обстріляли зі стрілецької зброї. Російські військові, підбігши до автомобіля, що врізався в дерево, погрожуючи автоматами, наказали Ірині й Тарасові, які отримали поранення, йти геть. Залитий кров’ю Павло залишився на місці трагедії», — повідомляють у НСЖУ.
За кілька днів після загибелі Паші Лі волонтерові Максиму Шевченку вдалося розшукати та вивезти з Ірпеня його тіло.
Головний редактор Цензор.Нет Юрій Бутусов попередив, що міноборони Росії розповсюдило фейкову новину про захоплення села Шевченко на Донеччині, щоб зірвати власне "перемир'я" та звинуватити Україну. Про це він написав на сторінці у Facebook, передають ...
За даними авторитетної The Wall Street Journal Україна на цьому тижні має дати відповідь, на болісний "мирні ініціативи" адміністрації Трампа, передають Патріоти України. Також в Білому домі розглядають варіант оголосити територію навколо ЗАЕС нейтраль...