Мати українського актора, 33-річного Паші Лі, який помер під обстрілами в Ірпені 6 березня під час окупації міста, розкрила подробиці його смерті. Марія Василівна Лі спростувала інформацію про те, що її син служив у ЗСУ чи теробороні, та заявила, що він був волонтером, передають Патріоти України.
Раніше повідомлялося, що Пашу Лі вбили, коли він віддав дитині свій бронежилет під час евакуації з Ірпеня. Проте мати актора цю інформацію не підтверджує, повідомляється на сайті Національної спілки журналістів України. Марія Василівна також розповіла, що фото, на якому Паша Лі позує у військовій формі, було зроблено під час зйомок фільму.
«Фото зроблено під час зйомок фільму Ахтема Сеітаблаєва Мирний-21. У територіальній обороні Паша не був, він працював у волонтерському штабі міської ради. Мені потрібна правда про сина, а не легенди! Спочатку про нього писали, ніби він служив у територіальній обороні, потім — ніби загинув від кулі снайпера, віддавши свій бронежилет. Це все — неправда. Вбивство мого сина, цивільного, — це воєнний злочин, за який убивці мають відповісти!», — заявила мати актора.
Повідомляється, що загибель Паші Лі розслідується як військовий злочин та вбивство цивільної особи. За даними людей, які перебували з актором в останні дні його життя, після початку повномасштабного вторгнення РФ він прийшов до міської ради Ірпеня, де жив останні роки, і вступив до місцевої волонтерської групи. 5 березня, коли до Ірпіня зайшли російські війська, волонтери припинили розвезення гуманітарної допомоги. Наступного дня, 6 березня, Паша Лі разом із Іриною Мигитко та Тарасом Мельником з волонтерського штабу мав евакуюватися, але вирішив з'їздити додому.
«В тій поїздці вони спочатку заїхали до нього додому, потім рушили до Ірини. По дорозі їх зустріли літні чоловік і жінка з дівчинкою, які попросили довезти їх до Романівського мосту на виїзді з Ірпеня. Волонтери виконали їхнє прохання, після чого повернулися на свій маршрут. Після повороту з вулиці Університетської на вулицю Пушкінську їх обстріляли зі стрілецької зброї. Російські військові, підбігши до автомобіля, що врізався в дерево, погрожуючи автоматами, наказали Ірині й Тарасові, які отримали поранення, йти геть. Залитий кров’ю Павло залишився на місці трагедії», — повідомляють у НСЖУ.
За кілька днів після загибелі Паші Лі волонтерові Максиму Шевченку вдалося розшукати та вивезти з Ірпеня його тіло.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...