Американські ракети ATACMS довели свою ефективність під час іракської кампанії. Українські збройні сили також досягли певного успіху, вразивши ними аеродроми з російською авіацією, однак для того, щоб ці ракети реально вплинули на перебіг бойових дій в Україні, ЗСУ необхідно сотні таких боєприпасів. Про це в ефірі телемарафону 20 жовтня розповів військовий експерт Петро Черник, передають Патріоти України.
Аналітик нагадав, що американські війська в Іраку за півтора місяця застосували понад 600 одиниць ATACMS, а в деякі дні запускали по об'єктах противника від 20 до 100 ракет.
Тому якби українські війська в таких кількостях і впродовж кількох тижнів завдавали ударів по тилах противника, це б мало значний ефект.
"Якби була велика кількість цих ракет, хід війни можна було б змінити", — зазначає експерт. Цілями українських сил стали б логістичні маршрути, якими росіяни привозять боєприпаси, їжу, воду та медикаменти на передову. Тож багатоденна бойова робота по них призвела б до відчутної нестачі основного необхідного для ведення війни спорядження.
"Наголошую, кілька тижнів такої бойової роботи, і передова банально задихається. Немає ні патронів, ні харчів, ні медикаментів. Воює людина. Чи можна стратегічно оволодіти такою ціллю? Можна, але потрібні сотні таких ракет, а може навіть тисяча чи дві тисячі. І в такому масованому режимі щоденної роботи, хід війни можна переломити за кілька тижнів", — підсумував Черник.
При цьому держсекретар США запевнив, що українці вже показали свою готовність до припинення вогню і створення простору для переговорів. США знатимуть уже за тижні, а не місяці, чи готова Росія завершити війну в Україні. Про це заявив державний секретар...
Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Баро на спільній пресконференції з британським колегою Девідом Ламмі заявив, що "коаліція рішучих", що підтримує Україну, готує варіанти моніторингу перемир’я, але зараз вимагає від Москви негайної відповіді ...