
Спеціальний уповноважений Чехії з питань енергетичної безпеки Вацлав Бартушка вважає, що Європі не варто "церемонитися" з Росією і необхідно оголосити газову війну. Таку думку він вислови в інтерв'ю з "Радіожурналістом", зазначають Патріоти України.
За його словами, необхідно продемонструвати жорстку позицію щодо цін на газ.
"Європа занадто довго "панькається" зі своїми постачальниками, була занадто м'якою з ними. Наша помилка в тому, що ми досі дуже церемонилися з російськими, норвежцями, алжирцями (йдеться про постачальників - Ред). Потрібно стати більш жорсткими споживачами і вести себе відповідно до своїх розмірів, впливу і багатства", - наголосив Бартушка.
Він також зауважив, що для РФ Європа є найбільшим споживачем газу, а також головним замовником, який може створити проблеми на найбільшому ринку. Криза криється в тому, що країни-постачальники не готові до того, що ЄС має намір позбутися залежності від нафти і газу за допомогою переходу на "зелену" енергетику.
Як повідомлялося, Угорщина підписала з російським "Газпромом" контракт про транзит газу в обхід України. Документ між "Газпромом" і MVM CEEnergy Ltd уклали терміном на 15 років - до 2036 року. За умовами, Росія щорічно відвантажуватиме паливо через Сербію та Австрію. Паливо почало надходити до Угорщину від 1 жовтня через "Турецький потік" і газопроводи Південно-Східної Європи.
Німецький автовиробник Volkswagen готує новий масштабний план економії, який може передбачати скорочення до 100 тисяч працівників у різних країнах світу протягом найближчих років. Про це повідомляє профільне видання Manager Magazin із посиланням на вла...
Для росіян тимчасово окупований Крим стає все більшою проблемою. Через постійні удари по шляхах постачання на півострові виникає гострий дефіцит усього — від пального до їжі, і з кожною новою атакою ситуація лише погіршується. Про це повідомив заступни...