"Потрібно взяти свої емоції під контроль": Дуда зробив нову заяву щодо військової допомоги Україні

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що його країна продовжуватиме надавати військову допомогу Україні. Однак він уточнив, що така можливість буде у разі отримання польською армією нового озброєння, передають Патріоти України.

Також він закликав взяти емоції під контроль та заявив, що сварка між Польщею та Україною може призвести до трагічних наслідків. Про це Дуда розповів в інтерв'ю Super Express.

Дуда прокоментував слова польського прем'єр-міністра Матеуша Моравецького, який говорив про припинення постачання військової техніки в Україну. Глава держави пояснив, що по-іншому інтерпретував цю заяву.

Президент Польщі зазначив, що Моравецький нібито говорив про нову військову техніку, яку зараз закуповують для армії. За словами Дуди, Польща не має наміру витрачати мільярди, щоб потім віддати їх іншій країні.

"Я зовсім по-іншому інтерпретував заяву прем'єр-міністра. Можливо, тому що я нещодавно з ним розмовляв, зокрема про передачу обладнання в Україну. Ми обидва сказали, що про відправку якоїсь нової техніки, яку ми зараз закуповуємо, такої як артилерійські гаубиці К2 або танки К9, не може бути й мови. Ця техніка має послугувати посиленню польської армії. Ми витрачаємо мільярди не для того, щоб раптом їх віддати", – заявив Дуда.

Також він додав, що стару техніку Польща зможе передати Україні, але лише за умови, що замість неї армія отримає нове озброєння. До того ж він закликав контролювати емоції та заявив про трагічні наслідки у разі сварки Польщі та України.

"Але це не означає, що ми взагалі не передаватимемо зброю Україні. Коли стару техніку замінюють на сучасну, у мене немає проблем відправити її українцям. Не слід робити занадто далекосяжних висновків. Ми повинні контролювати свої емоції. Тому давайте пам'ятати, хто більше всього виграє, якщо шляхи Польщі та України розійдуться. Наслідки можуть бути трагічними", – сказав Дуда.

Президент також висловився щодо доцільності продовження програми допомоги біженцям з України. Дуда наголосив, що необхідно провести достовірний аналіз, щоб зрозуміти, як використовуються бюджетні кошти, кому ці кошти виплачуються і чи перебувають люди, які їх отримують, насправді у Польщі.

Крім того, Дуда запевнив, що польській владі варто подумати про збереження умов для українських біженців, тому що вони є частиною польського суспільства.

"Переважна більшість українців зазвичай працюють у Польщі і в такий спосіб сприяють нашому економічному розвитку. Ці люди платять податки, тому до них слід ставитись гідно", – резюмував президент.

Отруєння дружини Буданова: В ГУР Міноборони розповіли про розслідування

середа, 29 листопад 2023, 19:15

Головне управління розвідки Міноборони України на даний момент самостійно розслідує отруєння своїх співробітників та дружини Буданова Маріанни, повідомляють Патріоти України. "За фактом отруєння співробітників воєнної розвідки та дружини керівника укра...

"Є загроза": Аналітик розповів, як погода вплинула на роботу мобільних вогневих груп

середа, 29 листопад 2023, 18:56

Попри погіршення погодних умов росіяни продовжують атакувати мирні міста України за допомогою БПЛА. При цьому ЗСУ продовжують показувати ефективний результат у їх знищенні. Про це заявив директор Defense Express та аналітик Сергій Згурець, передають Па...