Потужніше та дешевше за ATACMS: Нова ракета для HIMARS зможе знищувати кораблі

Поки Україна чекає на рішення щодо постачання ракет ATACMS дальністю ураження цілей до 300 кілометрів, США активно працюють над новою, більш потужною ракетою для реактивних систем M142 HIMARS та M270A1 - Precision Strike Missile (PrSM), передають Патріоти України.

Розробник цієї тактичної гіперзвукової ракети – компанія Lockheed Martin розкрила деталі нового проекту, повідомляє Naval News.

Зазначається, що ракета PrSM повинна замінити ATACMS. Передбачається, що вона буде більш дешевою, але і значно ефективнішою. Зокрема, очікується, що її можлива дальність ураження цілі буде доходити до 650 кілометрів.

А завдяки багаторежимній голівці самонаведення ракета PrSM зможе знищувати рухомі наземні і морські цілі, такі як ворожі російські кораблі у Чорному морі. Також відомо, що бойова частина ракети є "оптимізованою унітарною боєголовкою, призначеною для досягнення тих же ефектів, що і ATACMS".

На цей час виробник розглядає можливість оснастити ракету прямоточним повітряно-реактивним двигуном і на твердому, і на рідкому паливі. Крім того, у компанії націлилися на розробку безпілотної ракетної системи HIMARS.

"Уснул и не проснулся": Як командування РФ приховує причини загибелі "мобіків" (аудіо)

субота, 3 грудень 2022, 14:44

За даними Служби безпеки України, російське командування приховує причини загибелі "мобіків" перед новою хвилею мобілізації, щоб запобігти бунтам в армії. Про це стало відомо із нового перехоплення, яке СБУ оприлюднила 3 грудня, передають Патріоти Укра...

Більше не почесні: Депутати Харківської облради позбавили регалій своїх колег

субота, 3 грудень 2022, 14:00

Уперше депутати Харківської обласної ради позбавили регалій своїх колег, діючих депутатів. Причина - близькість до проросійських сил, зазначають Патріоти України. На сесії третього грудня депутати Харківської області позбавили почесних звань двох депут...