"Повірте мені": Наступні вісім тижнів будуть найвідповідальнішими й найскладнішими в історії України з 1991 року, - посол

Усі політичні, дипломатичні, суспільні зусилля України в період до інавгурації обраного президента США Дональда Трампа мають бути зосереджені на тому, щоб опрацювати з майбутньою адміністрацією питання завершення війни РФ проти України. Таку думку в інтерв'ю "Радіо Свобода", яке вийшло 24 листопада, висловив посол України у Бразилії Андрій Мельник, передають Патріоти України.

Коментуючи запитання щодо конкуренції "мирних планів" та ініціатив різних країн, він сказав, що план, котрий запропонували Китай і Бразилія, навряд чи "матиме якесь серйозне практичне продовження", оскільки Трамп визначив тему війни РФ проти України "однією з небагатьох, якими він хоче опікуватися" й вирішити якомога швидше.

"Ми повинні ці слова сприймати серйозно. [...] Я не бачу нікого, крім нового президента Сполучених Штатів, хто зможе дійсно кардинально змінити ситуацію. І я маю великі сумніви, що він буде намагатися чи захоче ділити ці лаври миротворця з кимось іншим, тим більше з Китаєм чи Бразилією – із будь-ким. Знову ж таки, ми зараз гадаємо на кавовій гущі, бо ніхто не знає, що буде завтра чи післязавтра. Ми бачимо, який небезпечний, страшний став цей світ, у якому доводиться жити. Тому, гадаю, наші всі зусилля – дипломатичні, політичні, суспільні, які завгодно з України – мають бути зосереджені стовідсотково саме на цих восьми критичних тижнях до інавгурації президента Дональда Трампа", – додав він.

Мельник наголосив, що в України мало часу – інавгурація має відбутися 20 січня.

"Усі можливі канали, які є – дипломатичні, політичні, сімейні, суспільні, релігійні, які завгодно, – потрібні для того, щоб наша дипломатія працювала не лише у Вашингтоні, але насамперед у Мар-а-Лаго, у Флориді – там, де більшу частину часу проводить новообраний президент, – для того, щоб справді порушити те, що ми очікуємо, пропрацювати там кілька сценаріїв, як це може бути", – продовжив він.

Найгіршим сценарієм буде, якщо якісь рішення Україні нав'яжуть "через голову", наголосив дипломат.

"Повірте мені, моєму відчуттю: ці наступні вісім тижнів будуть найбільш відповідальними і складними в історії України після 1991 року. Тобто зараз треба вирішувати. Коли прийде день інавгурації, боюся, до того часу вже буде рішення ухвалене, і тоді нам буде складніше", – додав посол.

Має потенціал стати історичною: Зеленський розповів, про що говорив з Трампом віч-на-віч

субота, 26 квітень 2025, 14:44

Президент Володимир Зеленський назвав хорошою зустріч з американським колегою Дональдом Трампом, передають Патріоти України. "Хороша зустріч. Один на один встигли обговорити багато. Сподіваємось на результат з усіх речей, які прозвучали. Захист життів ...

Робить гучні заяви, але: Безсмертний оцінив, чи може Трамп вийти з перемовин щодо встановлення миру в Україну

субота, 26 квітень 2025, 12:45

Президент США Дональд Трамп більше не зможе вийти з переговорного процесу щодо миру в Україні без серйозних політичних наслідків. Сполучені Штати фактично зірвали підготовку до перемовин, не надавши жодного узгодженого документа, а так званий "план Тра...