Повністю відкидати ймовірність військової атаки Путіна не можна, - Піонтковський

Питання суверенітету й незалежності України є чи не найважливішим питанням для дипломатії США. Нові агресивні дії Росії проти нашої держави загрожують їй від'єднанням від SWIFT, а також газовим і нафтовим ембарго. Україна в недалекому майбутньому може отримати статус головного союзника США поза НАТО, що дозволить самостійно протистояти північному сусідові, який хоче знову домінувати над країнами колишнього СРСР. Про це в інтерв'ю розповів відомий політичний аналітик Андрій Піонтковський, передають Патріоти України.

Ентоні Блінкен є основним провідником підтримки України і, зокрема, протистоїть такому російському агенту впливу, як Джон Кевін. Багато хто вже забув про нього як і про те, що він є членом кабінету Джо Байдена. Він спеціальний помічник із глобального розвитку та клімату, у нього дуже старі зв'язки з Лавровим. Але, на щастя, це тільки його думка, а весь американський і політичний істеблішмент, так звана глибинне держава, твердо стоїть на підтримці України. До речі, так само, як і в період Трампа.

Але ця тверда підтримка – це не просто симпатія до демократичної держави проти майбутнього агресора. Це фундаментальна проблема безпеки США. Якщо Путіну після 6 років переговорів вдасться повторити і навіть розширити агресію в Україні, це буде означати крах усієї системи безпеки в Європі, повне падіння довіри до США, що вкрай небезпечно позначиться на Індо-Тихоокеанському регіоні. А там Америка протистоїть Китаю і намагається створити блок союзників – Індія, Японія, Австралія.

Якщо Путін продемонструє нікчемність США в Європі – а такі речі всі добре розуміють – ніхто не зможе покластися на Америку. Тому питання суверенітету України – найважливіше питання для американської дипломатії. По висхідній, один за одним, лідери США цю точку зору повідомляють українським колегам.

В Україні Блінкен багато говорив про російську агресію, був цілком занурений у деталі, що Росія повністю не відвела свої війська, а тільки продемонструвала відведення військовослужбовців. І ще раз підтвердив вірність США захисту України.

Зокрема, дуже важливо: було підкреслено, що Україна і США координуватимуть політику в підготовці саміту Байдена і Путіна. Що ніякої торгівлі за спиною України там не буде.

Загалом, це був дуже вдалий візит. Це чи не перший візит Блінкена в закордонну країну, що є сигналом значення України для США.

Путіну ще раз доведеться вислухати все це на зустрічі з Байденом. А потім Москва опиниться перед серйозною дилемою, адже вона загнала себе в кут. Нещодавно Лавров, разюче порушуючи всі дипломатичні принципи, почав відкрито говорити мовою кримінальників.

В одному зі своїх інтерв'ю він сказав, що "ми ніколи не дозволимо Зеленському зіскочити з гачка Мінських угод, нехай він на цьому гачку звивається якомога довше". Більш відвертого вираження позиції Росії та її ставлення до сусідньої держави важко уявити.

Американці вже зорієнтували, як діятимуть у разі подальшої російської агресії. Це від'єднання від SWIFT, газове й нафтове ембарго, арешт 1 трильйона активів, які перебувають в американській юрисдикції.

Це дуже серйозні заходи для російської економіки і нещадний удар по всьому панівному угрупованню.

Путін повинен все добре обміркувати.

Якісь формальні рішення для України на саміті НАТО в червні будуть. Але мені здається, мова про інше. За моїми відомостями, наближається завершення переговорів про надання Україні статусу головного союзника США, який не є членом НАТО.

Це значно важливіше, ніж надання ПДЧ. Адже що це таке? Може, через рік, якщо дозволить пан Орбан (Віктор Орбан, прем'єр-міністр Угорщини. – Ред.), Макрон (Еммануель Макрон, президент Франції. – Ред.) і Меркель (Ангела Меркель, канцлер Німеччини. – Ред.), Україну приймуть до НАТО. А їй потрібна військова підтримка не через рік, а завтра. А цей статус дозволяє різко розширити військову співпрацю й постачання озброєнь.

Це все теж саме, що й НАТО, крім прямого перекидання американських дивізій. Не думаю, що на це хтось розраховує. Але за такого обсягу військової підтримки й економічно задушливих заходів проти Росії Україна і сама впорається з російською агресією.

Розумні люди в Москві це вже розуміють. Але водночас повністю відкидати ймовірність військової атаки Путіна не можна.

Президент РФ сподівається тільки на одну поступку і вимагає тільки одного: нової Ялти. Але цієї поступки він ніколи не отримає. Навіть якби він її і отримав – Україна сама не дозволила б цього зробити.

Якщо подивитися на весь пострадянський простір, то до Москви всюди погіршилося ставлення. Починаючи з тієї ж Білорусі, де вперше виникли антиросійські настрої. Азербайджан вона втратила, вірмени її ненавидять.

Війна на Донбасі триває з літа 2014 року

Але в Кремлі всі думають, що це американка паскудить, що це американці не погоджуються на Ялту. Та не в американцях річ! З якого дива в Кремлі уявили, що народи в цих країнах чекають і не дочекаються, щоб Росія над ними домінувала. Це найдурніше хибне уявлення російської дипломатії, яке врешті-решт призведе до краху цього режиму.

Джерело: Обозреватель

Путін піднімає ставки: РФ створила ракету "Орешник", порушивши домовленості укладені з США, - Forbes

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:55

Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...

"Основна подія": Британська розвідка назвала фактор, що змінив характер російсько-української війни

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:25

За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...