Повний "мендель" на нашу голову: У Москві прессекретарці Зеленського аплодуватимуть - мережа обурена заявами особи, котра мусить відкривати рота тільки від імені президента

Заява прессекретарки президента Зеленського Юлія Мендель про "українську російську мову" в ефірі телеканалу "Дом" спричинила ефект "бомби" у суспільстві, зазначають Патріоти України.

"Російська, точніше, українська російська мова, — це частина культурного розмаїття нашої країни", - сказала вона.

Про ухвалений у квітні 2019-го Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" Мендель заявила: "Від прийнятого в розпал передвиборчої гонки 2019 року закону про мову вся країна так і не заговорила українською".

На заяви речниці президента реагують користувачі Facebook.

Сергій Руденко, публіцист

"Прессекретарка президента України закликає розвивати й боротися за російську замість того, аби розвивати та захищати українську мову.

В умовах війни це звучить, як мінімум, дивно. Тим паче з вуст речниці Зеленського. У Москві лише аплодуватимуть тезі про "українську російську мову", бо це звучить ледь не як - "українсько-російський народ".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мендель нагадали, як вона мило "лялякала" з каналом Медведчука

Микола Княжицький, народний депутат

"По-перше, української стало значно більше в публічному просторі. По-друге, закон ще навіть не повністю почав діяти. Він приймався не для того, щоб після голосування усі раптом заговорили в публічному просторі українською, а для того, щоб за 10 років українську в Харкові й у Львові було однаково чути повсюдно.

Росія, звичайно, не є монополістом російської. Як і Україна - української. Але Росія захищає і розвиває російську мову, а Україна - українську. І це єдиний спосіб забути про колоніальне минуле. Замість того, щоб турбуватися за "украинский русскій", офіс Зеленського мав би дбати про українську українську). І непогано б захистити теж російську українську, польську українську, румунську українську і розвивати різні українські мови, а не різні російські".

Богдан Буткевич, журналіст

"Той, хто кричить про російську українську - ворог, який не хоче допустити формування нормальної новітньої української ідентичності. Яка в сучасному мультикультурному та поліетнічному світі може ґрунтуватися виключно на мові та мовному інформаційному просторі".

Сергій Грішин, журналіст

"Щось я собі думаю, що все це не просто так.

Наступним кроком можуть почати просувати надання статусу державної. Нема ніяких інсайдів, це моє припущення".

З архіву ПУ. Стиль правління "95-го кварталу": Мер Черкас показав, які "гумористичні" погрози до нього надходять з Банкової через послаблення карантину для бізнесу

четвер, 6 травень 2021, 4:00

Так Бондаренко опублікував фото свого телефону, на якому відкрите листування з Трофімовим, він останній раз попереджає мера про щось. "Це не погрози, а останнє попередження. Ми ніколи не погрожуємо, ми діємо. Завтра можете опинитися під картатим пледом...

Хіти тижня. Популярна українська телеведуча просила допомоги у нардепа щодо вступу сина до виша (фото)

четвер, 6 травень 2021, 2:00

Народний депутат України від "Слуги народу" Сергій Бабак під час засідання Верховної Ради листувався зі співбесідницею, підписаною як Слава Фролова. Ймовірно, українська телеведуча та світська левиця просила у парламентарія допомоги в питанні вступу її...