Заява прессекретарки президента Зеленського Юлія Мендель про "українську російську мову" в ефірі телеканалу "Дом" спричинила ефект "бомби" у суспільстві, зазначають Патріоти України.
"Російська, точніше, українська російська мова, — це частина культурного розмаїття нашої країни", - сказала вона.
Про ухвалений у квітні 2019-го Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" Мендель заявила: "Від прийнятого в розпал передвиборчої гонки 2019 року закону про мову вся країна так і не заговорила українською".
На заяви речниці президента реагують користувачі Facebook.
Сергій Руденко, публіцист
"Прессекретарка президента України закликає розвивати й боротися за російську замість того, аби розвивати та захищати українську мову.
В умовах війни це звучить, як мінімум, дивно. Тим паче з вуст речниці Зеленського. У Москві лише аплодуватимуть тезі про "українську російську мову", бо це звучить ледь не як - "українсько-російський народ".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мендель нагадали, як вона мило "лялякала" з каналом Медведчука
Микола Княжицький, народний депутат
"По-перше, української стало значно більше в публічному просторі. По-друге, закон ще навіть не повністю почав діяти. Він приймався не для того, щоб після голосування усі раптом заговорили в публічному просторі українською, а для того, щоб за 10 років українську в Харкові й у Львові було однаково чути повсюдно.
Росія, звичайно, не є монополістом російської. Як і Україна - української. Але Росія захищає і розвиває російську мову, а Україна - українську. І це єдиний спосіб забути про колоніальне минуле. Замість того, щоб турбуватися за "украинский русскій", офіс Зеленського мав би дбати про українську українську). І непогано б захистити теж російську українську, польську українську, румунську українську і розвивати різні українські мови, а не різні російські".
Богдан Буткевич, журналіст
"Той, хто кричить про російську українську - ворог, який не хоче допустити формування нормальної новітньої української ідентичності. Яка в сучасному мультикультурному та поліетнічному світі може ґрунтуватися виключно на мові та мовному інформаційному просторі".
Сергій Грішин, журналіст
"Щось я собі думаю, що все це не просто так.
Наступним кроком можуть почати просувати надання статусу державної. Нема ніяких інсайдів, це моє припущення".
Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...
Політику нової адміністрації США багато хто в Європі порівнює із Мюнхенською змовою 1938 року, коли Британія та Франція "здали" Гітлеру Чехословаччину. Але з Україною так не вийде, тому що українці, на відміну від чехів 87 років тому, вирішили чинити з...