Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган зазнав безпрецедентної поразки на виборах від головної опозиційної партії з того часу, як він прийшов до влади понад два десятиліття тому, передають Патріоти України.
Згідно з попередніми результатами, Партія справедливості та розвитку (ПСР) Ердогана вперше в історії відстала від головної опозиційної Народно-республіканської партії (НРП) на муніципальних виборах 31 березня. Підтримка ПСР становила 35,5%, тоді як НРП лідирує в перегонах з 37,7% після підрахунку маже 100% голосів.
ПСР мала отримати місце мера у 24 містах порівняно з 39 у 2019 році. НРП лідирує у перегонах у 35 провінціях порівняно з 21 на останніх виборах.
Ердоган визнав поразку у зверненні до своїх прихильників перед штаб-квартирою ПСР в Анкарі, пообіцявши "самокритику".
"Вибори 31 березня стануть поворотним моментом. Ми не змогли досягти результатів на місцевих виборах, на які сподівалися", - заявив Ердоган.
Результати неділі мають підвищити популярність Екрема Імамоглу, оскільки опозиційний мер Стамбула переміг із перевагою приблизно в 11 процентних пунктах.
Голосування розглядається як масштабніша битва між двома найбільш відомими політичними противниками Туреччини. Імамоглу отримав контроль над Стамбулом у 2019 році, поклавши край 25-річному контролю Ердогана над містом. Його партія НРП також здобула перемогу в столиці Анкарі біля партії Ердогана на тих же виборах, що стало нищівною поразкою президента Туреччини.
Результати показують, що на більшій частині території країни виборці відвернулися від правлячої партії, але в міських районах зміни були драматичнішими. Це сталося, головним чином, через стійко високу інфляцію навіть після того, як Ердоган дозволив центральному банку підняти ключову процентну ставку країни до 50%. Але влада ще має переламати траєкторію зростання цін, щорічний темп якого становить трохи менше 70%.
Вибори у Туреччині
Місцеві вибори у Туреччині відбулися в неділю, 31 березня. Зазвичай місцеві вибори у Туреччині розглядаються аналітиками як показник підтримки Ердогана та стійкості опозиції.
Президент України Володимир Зеленський прокоментував питання проведення виборів під час війни. Він заявив, що це небезпечно. У неділю, 23 лютого, на пресконференції у президента запитали, чи тиснуть на Україну партнери стосовно виборів та за яких умов ...
Сполучені Штати максимально наблизились до підписання мирної угоди між Україною та Росією, але тепер сторони повинні піти на певні поступки. Про це заявив спецпредставник США з питань Близького Сходу Стів Віткофф у неділю, 23 лютого, в ефірі телеканалу...