Поводиться як Гітлер у березні 1945-го: Путін все ще думає, що може перемогти Україну, - ISW

Президент РФ Володимир Путін переконаний, що з часом зможе отримати перемогу над Україною, вважають експерти Інституту вивчення війни. Про це йдеться у свіжому звіті американськго Інституту дослідження війни (ISW).

Дослівно: "Ані Україна, ані Захід не переконали Путіна в тому, що він повинен розглянути можливість будь-якого компромісу. Натомість Путін залишається зосередженим на досягненні своїх початкових військових цілей шляхом затяжного конфлікту, в якому він переможе, нав'язавши силою свою волю Україні або зламавши волю України після того, як Захід припинить підтримувати Київ".

Деталі: В інституті наголосили, що, незважаючи на те, що Путіну не вдалося взимку "заморозити" Україну і Європу, а російський зимово-весняний наступ наближається до кульмінації, він продовжує давати зрозуміти словами і справами, що не готовий відмовитися від своїх максималістських цілей щодо України.

"Продовження російських наступальних операцій навколо Бахмута і Авдіївки, а також уздовж лінії фронту в Луганській і західній частині Донецької областей є ще одним показником того, що Путін залишається відданим ідеї перемоги у затяжній війні", – йдеться у звіті.

Аналітики ISW відзначають, що наразі Путін не висуває жодних умов для переговорів, окрім повної перемоги Росії.

"Путін не вживає військових заходів, які були б розумними, якби він серйозно ставився до пошуку компромісу шляхом переговорів. Нинішня лінія фронту створила б дуже сприятливі умови для відновлення російського вторгнення, якби Путін запропонував прийняти її як межу припинення вогню. Але він явно не бажає цього робити", – вважають експерти.

Таким чином, наголошують в ISW, вибір, який стоїть зараз перед Україною та її західними партнерами, відносно простий.

"Україна може в односторонньому порядку припинити бойові дії, навіть якщо російські атаки з землі і повітря триватимуть, що призведе до катастрофічної поразки. Українські війська можуть продовжувати воювати у дуже обмежений спосіб, прагнучи лише утримати те, що вони зараз мають, що заохочуватиме Путіна до подальших зусиль, спрямованих на повну військову перемогу. Або ж вони можуть розпочати послідовні контрнаступальні операції з подвійною метою: переконати Путіна прийняти компроміс, досягнутий шляхом переговорів, або ж створити військові реалії, достатньо сприятливі для України, щоб Київ і його західні союзники змогли ефективно заморозити конфлікт самостійно, незалежно від рішень Путіна.

Це ті варіанти, які стоятимуть перед Україною і Заходом доти, доки Путін продовжуватиме вірити, що він може нав'язати свою волю силою російської зброї протягом будь-якого періоду, який він готовий воювати", – резюмують аналітики.

Байден під час зустрічі з Зеленським озвучив дату, коли танки Abrams почнуть надходити до України

п’ятниця, 22 вересень 2023, 1:45

Президент США Джо Байден заявив, що перші американські танки Abrams прибудуть до України вже наступного тижня. Байден під час зустрічі із Зеленським оголосив про новий пакет допомоги Україні, куди увійде більше артилерії, боєприпасів та протитанкової з...

"Все йде за графіком": У Пентагоні назвали терміни поставки танків Abrams

четвер, 21 вересень 2023, 23:30

Партія американських бойових танків Abrams прибуде в Україну вже найближчим часом. Про це заявив представник Міністерства оборони Сполучених Штатів Америки бригадний генерал Патрік Райдер під час брифінгу, передають Патріоти України. За його словами, в...