Позбавляються "баласту": Майор Нацгвардії розповів, чому окупанти у першу хвилю штурму відправляють у бій старих та інвалідів

Майор НГУ Максим Таран, пресофіцер бригади "Рубіж", розповів в ефірі "Еспресо", що останнім часом противник у першу хвилю штурму відправляє старих, убогих та інвалідів, щоб їх "мінуснути" та не мати у своїх підрозділах такого баласту, передають Патріоти України.

"На Сіверському напрямку противник не полишає намірів прорвати нашу лінію оборони, задіюючи всі наявні вогневі засоби. Ворог і далі застосовує свою стару тактику – штурми малими тактичними групами. Для мобільності вони використовують автомобілі "жигулі", "ниви", мотоцикли, які, до речі, російські вояки купують за власні кошти. В окупантів є вибір, адже їхнє командування їм каже: "Якщо ви хочете штурмувати окопи українців більш комфортно та мобільно, тоді купуйте собі "жигулі" та "ниви". А не зробите цього, то йдіть пішки 5-10 км". Відповідно, у ворожої піхоти не залишається іншого вибору, як купити собі мотоцикл чи автівку", - прокоментував майор НГУ.

За його словами, противник останнім часом у штурмах спочатку задіює старих, убогих, інвалідів, щоб їх "мінуснути" та не мати у своїх підрозділах такого баласту. А після них йде вже більш підготовлений особовий склад.

"Спочатку ворог відправляє по 3-4 групи, в яких від 2 до 4 осіб. Вони перебіжками пробують прорватися до наших окопів. Паралельно з піхотою противник запускає дрони, щоб відволікати наш особовий склад від штурму. Коли відбувається будь-яке переміщення окупантів чи то пішки, чи то на мотоциклах, українська аеророзвідка відразу це фіксує, відповідно, ці ворожі цілі знищують FPV та іншими засобами, а потім на передньому краї із залишками малих груп окупантів працюють наші піхотинці", - розказав Максим Таран.

Є важливий елемент: Українка чесно розповіла про життя у непопулярній серед біженців країні ЄС

п’ятниця, 26 червень 2026, 9:23

Бельгія не входить до числа країн ЄС, які прийняли найбільше українських біженців. Водночас українці, які оселилися там, часто відзначають високий рівень життя, стабільність та відповідний соцзахист. Про це розповіла українка Тетяна Фещенко, передають ...

Вибухи лунали кілька годин: У Тульській області дрони вразили найбільший хімзавод росії (фото, відео)

п’ятниця, 26 червень 2026, 9:06

Новомосковськ у Тульській області всю ніч атакували дрони, в результаті було уражено завод "Азот", також фіксується пожежа на Новомосковській ГРЕС, передають Патріоти України. . Вибухи та прольоти БПЛА лунали кілька годин. Після атаки місцеві жителі ...