Практичні випробовування пройдуть в Україні? Норвегія розробляє снаряди з рекордною дальністю ураження

Норвезька компанія Nammo розробляє артилерійський снаряд, який зможе вражати цілі на відстані понад 140 кілометрів. Про це виданню The Wall Street Journal розповіли на заводі компанії.

Nammo у партнерстві з Boeing тестує реактивні снаряди, які використовують зустрічний потік повітря для окислення ракетного палива. Це дозволяє збільшити запас палива та дальність польоту внаслідок відмови від окислювача.

Виробник заявляє, що під час випробувань снаряда було встановлено новий рекорд дальності, але конкретних цифр не називає. Директор програми розробки снаряда в Nammo Ейвінд Лієн зазначив, що двигун боєприпасу випробовували близько 400 разів на стенді та ще 50 разів — на артилерійській зброї.

Старший інженер Nammo Камілла Кіркемо Альм наголосила, що зараз одним із головних завдань при розробці снаряда є забезпечення працездатності компонентів при навантаженнях, що виникають у момент пострілу.

Зазначається, що снаряд ще щонайменше три роки не буде готовий до серійного виробництва.

Вартість боєприпасу після початку серійного виробництва невідома, але в Nammo зазначили, що реактивний снаряд можна вважати дорогим порівняно з іншими виробами для ствольної артилерії.

Путін не зупиниться: РФ оголосить нову хвилю мобілізації до кінця 2024 року, щоб продовжити наступ в Україні, - FT

субота, 25 травень 2024, 6:30

Російська Федерація буде змушена оголосити чергову хвилю мобілізації до кінця 2024 роки попри те, що наразі її численність більше від української, пише Financial Times. Осію 2022 року Росія вже оголошувала про мобілізацію 300 військових. Однак тоді це ...

Ситуація стрімко погіршується: До кінця війни в Україні може залишитися всього 25 мільйонів осіб, - соціолог

субота, 25 травень 2024, 6:22

За найгіршого сценарію Україна може вийти з війни з 25 мільйонами населення. Однак втрати на фронті становитимуть мізер порівняно з кількістю тих, хто виїхав із країни. Про це OBOZ.UA розповів генеральний директор Київського міжнародного інституту соці...