Директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн у себе в Facebook заявив, що є «уже великі сумніви щодо того, що удари по російських НПЗ можуть дестабілізувати світовий ринок нафти та нафтопродуктів, передають Патріоти України.
На думку експерта, якщо припустити, що російський експорт нафтопродуктів буде падати, то:
«Теоретично можливий підйом цін на дизпальне – це основна експортна позиція РФ. Але практика свідчить, що на зміну зростанню швидко приходе падіння, бо ринок наповнюється з альтернативних джерел. Подивіться на європейський ринок природнього газу: після шоку 2022 року сьогодні ціни на газ впали до мінімуму, сезон взагалі пройшли непомітно», – зазначив Куюн.
Експерт додав, що аналогічний результат буде й у випадку проблем на КТК (Каспійський трубопровідний консорціум), що транспортує нафту з Казахстану у Новоросійськ. «У світі надлишок цієї сировини. Гадаю, підвищення ціни з початку року з $77 до $86/бар, вже є досить потужним стимулом, щоб нафтові компанії та держави по всьому світі, особливо за межами ОПЕК, почали постачати більше», – переконаний він.
Сергій Куюн додав, що публікація Financial Times про заклик США – це «потужний сигнал «не бийте по російських НПЗ». На його думку, потрапити на шпальти газет йому могли допомогти як «прямі агенти», так і «корисні ідіоти». Усе це, на переконання експерта, свідчить про те, що «українські атаки дуже результативні».
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...