"Практика свідчить": Експерт розповів, якими насправді будуть наслідки ударів по російських НПЗ

Директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн у себе в Facebook заявив, що є «уже великі сумніви щодо того, що удари по російських НПЗ можуть дестабілізувати світовий ринок нафти та нафтопродуктів, передають Патріоти України.

На думку експерта, якщо припустити, що російський експорт нафтопродуктів буде падати, то:

  • на ринок піде більше російської нафти, а отже це буде тягнути ціну на сировину донизу;
  • росіяни експортують небагато бензину, тому впливу на ринок цього продукту не буде.

«Теоретично можливий підйом цін на дизпальне – це основна експортна позиція РФ. Але практика свідчить, що на зміну зростанню швидко приходе падіння, бо ринок наповнюється з альтернативних джерел. Подивіться на європейський ринок природнього газу: після шоку 2022 року сьогодні ціни на газ впали до мінімуму, сезон взагалі пройшли непомітно», – зазначив Куюн.

Експерт додав, що аналогічний результат буде й у випадку проблем на КТК (Каспійський трубопровідний консорціум), що транспортує нафту з Казахстану у Новоросійськ. «У світі надлишок цієї сировини. Гадаю, підвищення ціни з початку року з $77 до $86/бар, вже є досить потужним стимулом, щоб нафтові компанії та держави по всьому світі, особливо за межами ОПЕК, почали постачати більше», – переконаний він.

Сергій Куюн додав, що публікація Financial Times про заклик США – це «потужний сигнал «не бийте по російських НПЗ». На його думку, потрапити на шпальти газет йому могли допомогти як «прямі агенти», так і «корисні ідіоти». Усе це, на переконання експерта, свідчить про те, що «українські атаки дуже результативні».

На концерті Кобзона кайфують вже 500 000 окупантів, аншлаг триває 12-ту добу поспіль: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати росіян станом на 25 травня

субота, 25 травень 2024, 7:50

Впродовж 821 дня війни Путін поклав на полі бою вже півмільйона своїх солдатів. Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 25.05.24 орієнтовно склали:

Німеччина підтвердила доставку в Україну додаткової установка ППО IRIS-T, як це покращить захист нашого неба

субота, 25 травень 2024, 7:30

Німеччина надала Україні третю частину обіцяних зенітних комплексів IRIS-T. Однак промисловість не встигає виробляти ракети для цих комплексів, розповіли журналісти. . 24 травня в Україні опинилася ще одна установка протиповітряної оборони IRIS-T SLM....