Працює на Москву? Шольц "ухиляється" від розширення військової допомоги Україні, - Die Welt

Канцлер Німеччини Олаф Шольц востаннє обіцяв поставити Україні значні обсяги сучасного озброєння на початку червня. З того часу німецький лідер постійно ухиляється від запитів про розширення військової допомоги. Про це пише німецьке видання Die Welt, передають Патріоти України.

При цьому воно зазначає, що українські дипломати неодноразово зверталися до федерального уряду з проханням взяти зобов'язання щодо збільшення постачання важкої техніки.

"Згідно з нашою інформацією, з червня кілька разів на місяць через регулярні проміжки часу відбувалися зустрічі на високому рівні в міністерстві оборони ФРН, в яких також брала участь міністерка Крістін Ламбрехт. Українська сторона завжди просила збільшити поставки тих видів зброї, які Німеччина вже надала", – йдеться у повідомленні.

Зокрема, йдеться про Panzerhaubitze 2000, яких федеральний уряд наразі поставив десять, і ракетні системі залпового вогню Mars II, яких він поставив три. Крім того, Київ просив погодити експорт затребуваних галуззю основних бойових танків і бронетранспортерів.

"У квітні Україна отримала пропозиції від збройової групи Rheinmetall про закупівлю 100 бойових машин піхоти Marder і 88 основних бойових танків Leopard 1, включно з навчанням та боєприпасами, на загальну суму 268 млн євро. За словами виробника, товар буде "швидко доступним". Відповідну заявку на експорт було подано негайно, але канцлер протягом останніх чотирьох місяців на неї не відреагував", – пише видання.

Зазначається, що під час переговорів міністерство оборони навіть аргументувало свою відмову тим, що Бундесвер сам потребує техніки, яка залишилася, оскільки Німеччина має виконувати зобов'язання перед Альянсом на східному фланзі НАТО.

"Міністр збройних сил Великої Британії Джеймс Хіппі не погодився з тим, що німецькі поставки озброєнь Києву загрожують безпеці Альянсу. Українська ж сторона звернула увагу на те, що танки і БТРи є технікою, яку планується отримати від виробника зброї, а не із запасів Бундесверу. Однак німецька сторона проігнорувала ці аргументи", – пише Die Welt.

Видання зауважило, що останнє зобов'язання федерального уряду щодо значних поставок зброї Шольц озвучив 1 червня під час виступу в Бундестазі. Тоді він обіцяв поставку трьох реактивних систем залпового вогню Mars, зенітної системи Iris-T і радіолокаційної системи. Після цього канцлер лише повторював абстрактну обіцянку "продовжувати підтримувати Україну зброєю".

Велика небезпека для України: Скільки "Шахедів" Росія виробляє на місяць

п’ятниця, 22 листопад 2024, 12:15

Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...

Буде злам? Бойові дії в Україні можуть завершитися у 2025 році, - The Economist

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:45

2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...