Росіяни почали використовувати «шахеди» з термобаричною начинкою. У інтерв’ю «Главкому» фахівець зі зв'язку, радіоелектронної боротьби та розвідки Сергій Бескрестнов, відомий також під псевдонімом Флеш, пояснив, чому такі безпілотники є особливо небезпечними. За словами фахівця, термобаричний заряд при вибуху завдає людині баротравм, тобто вражає внутрішні органи, та акутравм, тобто шкодить органам слуху, передають Патріоти України.
«Скільки їх використовується зараз, ми не можемо сказати, тому що орієнтуємося суто на уламки, чого недостатньо, аби робити висновки. Це не зовсім класичний «термобар», який описується у підручниках, але цей заряд близький до нього за принципом. Він працює за принципом великого об'ємного вибуху, коли поширюється вибухова речовина, а потім підпалюється і детонує», – сказав Сергій Бескрестнов.
За словами фахівця, дрони з такою начинкою несуть загрозу, наприклад, для наших електростанцій, у яких є захист від уламків. Такий заряд може впасти на територію станції з усією її інфраструктурою і об'ємно все це підірвати. Тобто не завдати шкоди двом трансформаторам, а спробувати максимально зіпсувати взагалі всю інфраструктуру.
«Це – своєрідний аналог російського «Сонцепьока», який здатний завдавати шкоду на великій площі. Якщо такий «термобар» потрапить у висотку, він швидко заповнить порожнини в перекриттях, і шкода може бути гіршою, ніж від звичайного «шахеда», – застеріг Флеш.
Вранці 22 лютого російські війська скинули на Костянтинівку сім авіабомб "ФАБ-250". Багатоквартирний будинок зазнав серйозних пошкоджень: зруйновані квартири з 1 по 5 поверхи, також постраждали приватні будинки. Про це повідомила Національна поліція Ук...
Словацький премʼєр-міністр Роберт Фіцо у виступі на заході американських консерваторів CPAC у пʼятницю, 21 лютого, фактично виправдав російську агресію проти України та звинуватив Володимира Зеленського в небажанні "проводити вибори", передають Патріот...