Працювала на окупантів: СБУ оголосила підозру колаборантці з Херсонщини (фото)

Івано-Франківська СБУ зібрала докази колабораційної діяльності жительки села Красне Скадовського району та повідомила їй про підозру. Про це повідомили у відомстві, передають Патріоти України.

За даними спецслужби, жінка працювала в окупаційній адміністрації та займалася розселенням військових РФ в селі Красне. "Після окупації району російськими військами 34-річна місцева мешканка влаштувалася на роботу в окупаційну "адміністрацію Скадовського муніципального округа". Колаборантка працює на російську владу як "спеціаліст територіального управління сільського поселення Красноє". На цій посаді вона відповідає за фінанси та майно, веде облік місцевих підприємців та працевлаштовує місцевих жителів в окупаційну владу", - розповіли в СБУ.

Також фігурантка роздавала місцевим мешканцям російські продуктові пайки. Разом із керівництвом російської адміністрації колаборантка брала участь у публічних заходах, організованих незаконною владою села. "Серед іншого, вона влаштовувала церемонію одруження бойовика сил загарбників та місцевої дівчини, що пройшла за участі всього військового підрозділу "молодого". Крім того, на камеру проросійських пропагандистів вона оформлювала видачу гуманітарної допомоги, демонструючи переваги окупаційної влади", - додали у відомстві.

Жінці оголосили підозру у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 ККУ). За скоєне їй "світить" від 5 до 10 років в'язниці з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.


Бійці МВС, ризикуючи життям, вилучили бойову частину російської ракети, що могла будь-якої миті підірвати житлову багатоповерхівку Києва

неділя, 28 червень 2026, 15:36

Після нічної атаки Росії 28 червня в Дарницькому районі Києва вибухотехніки вилучили бойову частину ракети, яка впала впритул до житлової багатоповерхівки, передають Патріоти України з посиланням на пресслужбу поліції Києва. Повідомлення про виявленн...

"Де Ленін впав, стоятиме Мазепа": Зеленський анонсував появу пам'ятника гетьману, від котрого російська імперія скаженіє більше 300 років, на культовій локації Києва

неділя, 28 червень 2026, 15:08

Під час відкриття погруддя Івана Мазепи у Києво-Печерській лаврі президент заявив, що Україна відновлює історичну справедливість. При цьому голова держави зазначив, що погруддя у Лавры замало для великого сина і проєвропейського поводиря українського н...