Співробітники Служби безпеки України викрили двох навідників на село Гроза Шевченківської громади (Куп'янський район), де загинули через російський удар "Іскандером" 55 людей. Навідниками виявилися двоє місцевих жителів — 30-річний Володимир Мамон та його молодший брат 23-річний Дмитро Мамон. Про це повідомив речник управління Служби безпеки України у Харківській області Владислав Абдула, передають Патріоти України.
Коли селище перебувало під окупацією, колишні поліцейські, Володимир і Дмитро Мамони, перейшли на бік загарбників та влаштувалися до "управління внутрішніх справ військово-цивільної адміністрації Харківської області". Один обійняв посаду "водія конвойної групи", інший — "інспектора дорожньо-патрульної служби". Напередодні деокупації обидва із сім'ями втекли в Росію, вони працювали на її користь.
"За вказівками російських окупантів вони дистанційно розпочали формувати власну мережу інформаторів на підконтрольній Україні території. Для цього "втемну" залучали до підривної діяльності своїх родичів, сусідів та знайомих з деокупованих міст та селищ Харківщини. Під виглядом дружніх розмов та листувань у месенджері зрадники випитували у людей відомості про дислокацію Сил оборони та масові заходи на території регіону", — розповіли в СБУ.
Збирати дані про заплановане перепоховання загиблого українського військового у Грозі почали у жовтні, попри те, що розуміли: під час удару загинуть цивільні, у тому числі їхні знайомі й ті, хто передавав їм інформацію.
"Дізнавшись точну адресу та час проведення мирного заходу, Володимир Мамон передав ці дані російським окупантам. Отримані відомості рашисти використали для здійснення прицільного удару по українському селу із застосуванням оперативно-тактичного ракетного комплексу "Іскандер М". Тоді внаслідок повітряної атаки рф загинули 53 мирних жителі, серед них – малолітня дитина. Ще шестеро цивільних були поранені", — зазначили в СБУ.
Слідчі заочно оголосили обом навідникам за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України. Дії Володимира Мамона кваліфікували також за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 438 (пособництво у вчиненні порушень законів та звичаїв війни, поєднаних з умисним вбивством, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.
Зараз обидва підозрюваних ховаються у Росії, тому правоохоронці проводять заходи для встановлення їхнього місця перебування.
На фото нижче — скриншотии переписки братів-зрадників зі своїми місцевими агентами. Про час та місце поминок їм розповів хтось із давніх знайомих. На останньому скриншоті видно, що зрадник чи зрадниця починає усвідомлювати масштаб заподіяного лиха.
"Это все на совести Вовы, если он туда приложил руку. Я думаю, какой бы там флаг ни висел тепер, в селе вам делать больше нечего. Тупо мирных накрыли", — пише інформатор молодшого брата Дмитра.
На Запорізькому напрямку російські окупанти влаштували самосуд над командиром відділення гранатометного взводу. Один із загарбників розстріляв свого командира з автомата Калашникова через тортури та здирництво у підрозділі, передають Патріоти України. ...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 22.01.25 орієнтовно склали: