Москва обтяжена низкою економічних проблем, і на їх вирішення може піти деякий час. Як пише Business Insider, протягом трьох років з моменту повномасштабного вторгнення РФ в Україну санкційний тиск на країну-агресорку неухильно посилювався. Проте навіть після завершення війни, розвʼязаної проти України, стан російської економіки може погіршуватися, передають Патріоти України.
Частково це пов'язано з тим, що Росія стала залежати від військових витрат для підтримки своєї економіки. Ще одна причина полягає в тому, що Москва обтяжена низкою економічних проблем, і на їх вирішення може піти деякий час, йдеться в новому звіті Центру аналізу європейської політики. Старший науковий співробітник інституції Олександр Коляндр стверджує, що навіть за відсутності бойових дій, військові витрати країни-агресорки залишатимуться високими.
В федеральному бюджеті РФ на 2025 рік передбачено рекордні витрати на армію – 13,5 трильйона рублів. Для порівняння, минулого року ця сума становила 10,8 трильйона рублів. На думку економістів, таке стимулювання значною мірою відповідальне за нещодавнє економічне зростання Росії, ВВП якої минулого року зріс приблизно на 4%. Проте інші показники довгострокових перспектив Росії виглядають слабшими.
Через виїзд освічених росіян країна-агресорка почала відставати від конкурентів і в технологічному просторі, що також може вплинути на розвиток російської економіки в майбутньому. Чималу роль у цій ситуації відіграють і західні санкції. Зокрема, впав дохід РФ від деяких з її найважливіших експортних товарів – нафти та газу. І Кремль очікує, що доходи від нафти та газу будуть продовжувати скорочуватися до 2027 року.
З полігону поблизу Ростова-на-Дону (РФ) втекла група росіян, яких повинні були відправити на війну в Україну. Йдеться про 10 осіб, серед яких вбивці, грабіжники та інші злочинці.Про це йдеться в Telegram-каналі керівника "Центру вивчення окупації", кол...
Переговори України і Росії можуть відбутися 15 травня у Стамбулі (Туреччина). Однак їм має передувати ухвалення 30-денного припинення вогню, яке запропонувала Україна, ЄС та США. Китай підтримує ініціативу, втім Росія наразі не погоджується. Володимир ...