Праві з усіх сил намагаються втримати владу: Дуда схвалив "уряд меншості" Моравецького

Матеуш Моравецький матиме два тижні, щоб отримати вотум довіри від Сейму для свого уряду

Польський президент Анджей Дуда в понеділок, 27 листопада, прийняв присягу нового уряду представника партії влади Право і справедливість Матеуша Моравецького. Переобраний прем'єр-міністр не має достатньо голосів підтримки в Сеймі. Про це повідомляє прес-служба польського президента.

У новому уряді ключову посаду зберіг тільки Маріуш Блащак. Він і надалі буде очолювати міністерство національної оборони.

Міністерство закордонних справ Польщі очолить Шимон Шиньковський вель Сенк, який раніше очолював міністерство у справах ЄС.

Главою польського мінюсту замість Збігнєва Зьобро стане Марчін Вархол, його колишній заступник.

Іще один колишній заступник Маріуша Камінського Павел Шефернакер стане головою міністерства внутрішніх справ і адміністрації, а ексзаступниця міністра сільського господарства Анна Гембіцька – міністеркою цього відомства.

Більшість інших міністерств очолили державні діячі або представники команди ПіС, які працювали на аналогічних посадах: головою міністерства культури і національної спадщини Польщі стане Домініка Хоросінська – депутатка й акторка, яка входила до складу комітету з питань культури та ЗМІ.

Матеуш Моравецький матиме два тижні, щоб отримати вотум довіри від Сейму для свого уряду. Однак відомо, що нині в парламенті немає такої більшості, тому нові міністри пропрацюють найпізніше до середини грудня.

Штурмовики Шторм Z страшно розлючені "кілалавам" й записали відеозвернення до Путіна, типу "страдалі, ваєвалі..." (відео)

неділя, 26 травень 2024, 9:05

В оприлюдненому ресурсом повідомленні йдеться: "Дощові черв'яки, вони ж зеки-недобитки просять недофюрера розібратися, чому чинуші в кабінетах "хамськи" штовхають "спецконтингент". . Зокрема, колишні ув'язнені на записаному відео стверджують, що держа...

"Той, хто поінформований і попереджений, - сильніший": Зеленський назвав країни, які хоче окупувати Росія

неділя, 26 травень 2024, 8:48

Президент України Володимир Зеленський висловив думку про те, що наступними цілями агресорки Росії можуть бути країни Балтії - Естонія, Литва, Латвія, а також Молдова та Казахстан. Про це глава держави сказав в інтерв'ю виданню "Власть". З його слів, у...