Прем'єр-міністр Великої Британії Джонсон наполягає на відключенні Росії від SWIFT, але "миролюбна" Німеччина не готова, - Financial Times

Прем'єр-міністр Великої Британії твердо наполягає на відключенні Росії від міжнародної системи розрахунків SWIFT, проте канцлер Німеччини Олаф Шольц попередив його, що ані Німеччина, ні Євросоюз загалом не підтримають таких санкцій.

Про це повідомляє Financial Times із посиланням на інформовані джерела, зазначають Патріоти України.

Джонсон зазнав різкої критики за те, що антиросійські санкції, оголошені Лондоном на першому етапі, виявилися досить м'якими, і намагається підштовхнути своїх колег до жорсткіших репресій проти РФ, зазначає газета.

"Прем'єр дуже прагне цього і наполягає дуже твердо", - заявив один із британських чиновників, говорячи про бажання Джонсона відключити Росію від SWIFT.

Проте уряд Великої Британії загалом вважає, що цей захід може бути використаний лише в рамках міжнародної угоди, і цю позицію поділяє президент США Джо Байден.

"Ми маємо зробити це разом", - зазначив британський чиновник.

Як очікується, Джонсон шукатиме міжнародної підтримки такого кроку під час зустрічі з лідерами G7, яка відбудеться пізніше в четвер.

США раніше давали зрозуміти, що вважають за передчасне обговорювати відключення Росії від SWIFT, але не відкидають цієї можливості, зазначає FT.

Закриття доступу до SWIFT спричинить серйозні проблеми для найбільших російських банків й ускладнить міжнародні торговельні операції РФ, а також отримання країною доходів від експорту нафти і газу.

На частку Росії припало 1,5% транзакцій у SWIFT у 2020 році.

"Проблема зовсім не в РФ": Медведчук випустив статтю про війну в Україні та заговорив про сценарії миру

понеділок, 25 вересень 2023, 19:55

Кум президента РФ Володимира Путіна і колишній лідер забороненої партії "ОПЗЖ" Віктор Медведчук видав нову статтю про війну в Україні, у якій запропонував "три умови розрядки конфлікту". Він традиційно звинуватив владу в Києві та Захід нібито в небажан...

Командувача Чорноморського флоту РФ “закобзонили”: Експерт пояснив, як це вплинуло на окупантів

понеділок, 25 вересень 2023, 19:25

Після ураження штабу Чорноморського флоту РФ у Севастополі загинуло 34 офіцерів, серед них - командувач ЧФ РФ Віктор Соколов. Це сильний удар для окупантів, адже в зруйнованій будівлі знаходилося безліч каналів зв’язку, тож тепер немає кому і як коорди...