Прем'єр-міністр Великої Британії твердо наполягає на відключенні Росії від міжнародної системи розрахунків SWIFT, проте канцлер Німеччини Олаф Шольц попередив його, що ані Німеччина, ні Євросоюз загалом не підтримають таких санкцій.
Про це повідомляє Financial Times із посиланням на інформовані джерела, зазначають Патріоти України.
Джонсон зазнав різкої критики за те, що антиросійські санкції, оголошені Лондоном на першому етапі, виявилися досить м'якими, і намагається підштовхнути своїх колег до жорсткіших репресій проти РФ, зазначає газета.
"Прем'єр дуже прагне цього і наполягає дуже твердо", - заявив один із британських чиновників, говорячи про бажання Джонсона відключити Росію від SWIFT.
Проте уряд Великої Британії загалом вважає, що цей захід може бути використаний лише в рамках міжнародної угоди, і цю позицію поділяє президент США Джо Байден.
"Ми маємо зробити це разом", - зазначив британський чиновник.
Як очікується, Джонсон шукатиме міжнародної підтримки такого кроку під час зустрічі з лідерами G7, яка відбудеться пізніше в четвер.
США раніше давали зрозуміти, що вважають за передчасне обговорювати відключення Росії від SWIFT, але не відкидають цієї можливості, зазначає FT.
Закриття доступу до SWIFT спричинить серйозні проблеми для найбільших російських банків й ускладнить міжнародні торговельні операції РФ, а також отримання країною доходів від експорту нафти і газу.
На частку Росії припало 1,5% транзакцій у SWIFT у 2020 році.
Росія та Білорусь планують створити спільний штучний інтелект «на основі традиційних цінностей», який, за оцінкою Центру протидії дезінформації, може стати інструментом посиленого контролю над громадянами. Детальніше про це пише ЦПД у Telegram, передаю...
На території Фінляндії затримали колишнього найманця російської приватної військової компанії "Вагнер", який просив притулку в країні. Про це повідомляє Yle, передають Патріоти України. Цей російський солдат, за інформацією джерел видання, перетнув фін...