Президент присвоїв звання Героя України "кіборгу", котрий поклав свою голову у останньому бою за Донецький аеропорт

Петро не дожив півроку до свого 23-річчя

Петро Полицяк, ця світлина облетіла весь світ, як символ мужності захисників Донбасу

Президент Володимир Зеленський присвоїв загиблому військовослужбовцю 80-ї бригади звання Герой України. Його удостоїли орденом "Золота Зірка", повідомляють Патріоти України з посиланням на пресслужбу Офісу президента.

За особисту мужність та героїзм, що були виявлені під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, загиблому військовослужбовцю Полицяку Петру було присвоєно звання Герой України.

Відповідне звання є найвищим ступенем відзнаки в країні, яке надається за здійснення визначного геройського вчинку або ж трудового досягнення. Героєві України також вручається орден "Золота Зірка" (у разі геройського вчинку) або ж орден Держави (у разі надзвичайних трудових досягнень).

Нагадаємо, Петро Петрович Полицяк пройшов строкову службу у 80-й бригаді. Проживав у місті Дубно, їздив на заробітки до Києва, звідки і був мобілізований до ЗСУ. Військове спорядження Петру придбавав його роботодавець, офіцер-афганець, й медаль афганську йому віддав, підтримував батьків матеріально, доки син воював.

Стрілець, замкомвзводу, псевдо «Чорний», 80-та окрема десантно-штурмова бригада. Брав участь у боях за ДАП. З побратимом Іваном 1,5 км виносив пораненого Ігоря Римаря, будучи беззбройними, під прицілом терористів.

Пережив газову атаку терористів, востаннє подзвонив до батьків 20 січня. Відмовився сісти в останнього БТРа, будучи пораненим у руку, примусив поїхати побратима Олександра — батька двох дітей, і третє того часу було в надії. Лишився, бо мав приглядати за побратимом, котрого не змогли евакуювати — Володимиром Бузенком із переламаними ногами.

Загинув 20 січня 2015-го. Тіло було упізнано серед загиблих героїв, яких волонтери вивезли з аеропорту у дніпропетровський морг. Упізнаний за дідовим годинником, який узяв під час короткотермінової відпустки. Упізнати по родимці на лівій стороні обличчя не могли — лице було знівечене кастетом.

Без Петра лишилися батьки, четверо сестер, наречена. 20 лютого 2015-го похований у селі Борбин. В останню дорогу Петра проводжало 3000 людей. 20—22 лютого в Млинівському районі оголошені днями жалоби.

Киянка, мати трьох дітей, купила гвинтівку, щоб захищати свою домівку та свою Батьківщину: The Times написало, як українці озброюються, готуючись до нападу Росії

четвер, 27 січень 2022, 6:50

Британське видання The Times опублікувало матеріал, як в Україні цивільні збираються боротися за свою країну в разі повномасштабного нападу Росії. Зокрема, героїнею публікації стала 52-річна киянка, яка купила гвинтівку, готуючись зустрічати окупантів....

50 млрд для порятунку держави: Те, як "Слуги" відмовляється посилити оборону за рахунок "Великого крадівництва", свідчить, де ця публіка насправді зустрічатиме російську навалу

четвер, 27 січень 2022, 6:10

Зеленський поставив Україну на кон російської рулетки. Якщо Москву стримають, "слуги" наб'ють кишені ще десятками мільярдів з "Великого крадівництва". У випадку навали втечуть закордон, і у ситій безпеці бідкатимуться про трагедію мільйонів співгромадян