Президента Земана засуджують за адвокатування Кремля: До вибухів боєприпасів на складах у Врбетіце причетна Росія, інших версій немає, - прем’єр-міністр Чехії

Уряд Чехії впевнене в причетності спецслужб РФ до вибухів боєприпасів на складах у Врбетіце в 2014 році, інші версії події не розглядаються. З такою заявою виступив прем'єр-міністр Чехії Андрій Бабіш в ефірі CNN Prima News, зазначають Патріоти України.

За словами глави уряду, ті державні діячі, які намагаються відшукати інші причини події, чинять неправильно. Прем'єр переконаний: те, що сталося - акція російських спецслужб.

Таким чином Бабіш прокоментував висловлювання президента Чехії Мілоша Земана, відомого своїм лояльним ставленням до Москви, про необхідність розслідування різних версій інциденту у Врбетіце. Президент каже, що причетність до подій у Врбетіце громадян Росії Руслана Бошірова і Олександра Петрова - "лише одна з версій".

На думку Земана, трагедія також могла статися через "невміле поводження з боєприпасами, що зберігалися у сховищі" або "спроби приховати витік зброї". При цьому президент додав, що серйозно ставиться до версії з російськими спецслужбами.

Тим часом глава верхньої палати парламенту Чехії Мілош Вистрчіл піддав критиці слова Земана. Він упевнений: президент веде себе абсолютно безвідповідально, продовжуючи наполягати на декількох версіях інциденту. "Для мене це величезне розчарування", - підкреслив Вистрчіл і додав: Земан своєю поведінкою завдає шкоди Чехії як державі.

Відмовились від знаменитих "мангалів": Росія почала тотально бронювати новітні танки Т-90М "Прорыв" динамічним захистом "Контакт"

понеділок, 4 грудень 2023, 2:35

Т-90М перетворили на справжній "бутерброд" з шарів динамічного захисту, включно зі встановленням "Контакту" навіть на люки. Під час виробництва танку Т-90М "Прорыв" у РФ почали штатно встановлювати додатковий динамічний захист за новою вкрай щільною с...

Україна першою у світі отримає унікальні німецькі САУ RCH 155

понеділок, 4 грудень 2023, 1:45

Україна стала першим іноземним замовником новітньої німецької колісної самохідної артилерійської установки RCH 155. Збройні Сили України мають отримати 18 таких САУ. Закупівля вартістю у 216 мільйонів євро фінансується Федеральним урядом Німеччини, пов...