Президенти Литви та Польщі погодили спільні військові маневри в стратегічному Сувальському коридорі

У Північноатлантичному альянсі вважають, що цей регіон, вразливий для нападу російських військових, є однією із потенційно найбільш гарячих точок у Європі.

Литва та Польща проведуть спільні військові навчання на Сувальському перешийку, або коридорі, чиє розташування робить його вкрай вразливим у разі теоретичної агресії Росії на східному фланзі НАТО. Про це у понеділок, 22 січня, в спільному інтерв’ю Delfi заявили президенти країн Гітанас Науседа та Анджей Дуда.

За їх словами, навчання можуть пройти вже в квітні цього року. Верховні головнокомандувачі обох держав наголосили, що вразливість цієї ділянки непокоїть весь Північно атлантичний Альянс.

"Сувальський коридор є частиною стратегічних планів НАТО, і, звичайно, не тільки ми говоримо про Сувальський коридор та його обороноздатність", - зазначив Науседа.

Дуда запевнив, що в Польщі до захисту коридору ставляться дуже серйозно, і вживають відповідних заходів.

"В останній рік ми відновлюємо обороноздатність Польщі саме на сході нашої країни. Саме там створюються нові підрозділи, збільшуються можливості тих підрозділів, які весь час перебували в Бартошицях, Граєві, та інших місцевостях. Ми посилюємо польську військову присутність, ми посилюємо охорону кордону як польсько-білоруського, так і польсько-литовського", - сказав він.

Сувальський коридор - ділянка суходолу вздовж кордону між Литвою та Польщею завдовжки сотні кілометрів, що відділяє Калінінградську область Росії від Білорусі. У Північноатлантичному альянсі вважають, що цей регіон, вразливий для нападу російських військових, є однією із потенційно найбільш гарячих точок у Європі.

"Будуть ар'єргардні бої": ЗСУ можуть розпочати відступ від важливого міста на Донеччині, - Селезньов

четвер, 21 листопад 2024, 12:45

Найближчим часом ЗСУ можуть розпочати ар'єргардні бої, щоб забезпечити відступ головним силам із Курахового в Донецькій області. Про це заявив військовий експерт Владислав Селезньов у коментарі "РБК.Україна", передають Патріоти України. "Варіантів утри...

За чи проти: Соціологи Gallup з'ясували, що українці думають про переговори для завершення війни

четвер, 21 листопад 2024, 12:15

Половина українців (52%) вважають, що країна має прагнути переговорів про припинення війни якнайшвидше. При цьому 38% вважають, що Україна має продовжувати вести бойові дії до перемоги у війні, передають Патріоти України з посиланням на опитування Gall...