Чиновники на Заході, зокрема в американському Пентагоні, а також низка українських командирів дедалі більше стурбовані напрямом війни та здатністю України стримувати наступ РФ протягом наступних шести місяців. Країна-агресор зазнає важких втрат і не може воювати вічно, проте в США, Європі та Україні побоюються, що за нинішніх тенденцій переломний момент першим настане для України.Про це пише британський журнал The Economist у статті, опублікованій 29 жовтня. "Україна зараз бореться за виживання, а не за перемогу", – йдеться в заголовку, передають Патріоти України.
Як нагадує журнал, міністр оборони США Ллойд Остін, який відвідав Київ 21 жовтня, заявив, що після 970 днів війни Путін "не досяг жодної стратегічної мети".
На публіці він висловив впевненість і ясність, сказавши, що "Москва ніколи не здобуде перемоги в Україні".
"У приватному порядку його колеги в Пентагоні, західні чиновники та багато українських командирів дедалі більше стурбовані напрямом війни та здатністю України стримувати російський наступ протягом наступних шести місяців", – йдеться в статті.
The Economist зазначає, що Україні вдалося утримати Покровськ на Донеччині, що стало ганьбою для Путіна, проте на інших ділянках фронту РФ "прориває собі шлях через українську оборону".
У Куп'янську війська агресора "розбили" українські формування на дві частини біля річки Оскіл.
У Часовому Яру на сході окупанти перетнули Сіверський Донець після шести місяців намагань.
На півдні вони зайняли висоти в районі Вугледара та просуваються до Курахового з двох напрямків.
У Курській області РФ Україна втратила близько половини захопленої території.
Як пише журнал, проблема не так у втраті території, яка не така й велика та яка дорого обійшлася Росії – 600 тис. убитих і поранених з початку війни, за американськими оцінками, і 57 тис. убитих лише в жовтні, за даними української розвідки, – скільки в постійному зниженні чисельності та якості українських сил.
Українські підрозділи недоукомплектовані та перевантажені, виснажені тяжкими втратами, пише газета. Незважаючи на новий закон про мобілізацію, який набув чинності в травні, армія, за винятком кількох бригад, щосили намагається набрати достатнє підкріплення, оскільки молоді люди неохоче погоджуються на мобілізацію, яка в кращому разі безстрокова, а в гіршому – є односторонньою місією, йдеться в статті The Economist
Західні партнери в приватних бесідах закликають лідерів України знизити мобілізаційний вік із 25 років, щоб збільшити потенційний резерв новобранців. Але політична чутливість та страхи з приводу і без того тривожної демографічної кризи заважають будь-яким змінам, йдеться в матеріалі.
Джек Вотлінг із Королівського інституту об'єднаних оборонних досліджень, аналітичного центру в Лондоні, у нещодавньому есе назвав кілька причин погіршення становища України. Одна з них – брак перехоплювачів ППО, що дозволяє російським розвідувальним дронам встановлювати безперервне і ретельне спостереження.
Це, своєю чергою, спрямовує удари балістичних ракет і БПЛА по українській артилерії в тилу і КАБів по військах на фронті, що дозволяє РФ повільно, але впевнено просуватися вперед невеликими підрозділами, часто використовуючи мотоцикли, бо танки дуже легко виявити.
Обмежені запаси снарядів України – як каже заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк, наразі РФ має дворазову перевагу в артилерійському обстрілі, – а також танків і бронетехніки посилюють цю проблему. Чим менше вогневої потужності та броні доступно, тим більше опора на піхоту і тим більше втрат.
Росія має свої серйозні проблеми. Наступного року вона витратить третину свого національного бюджету на оборону, внаслідок чого цивільна економіка опиниться під загрозою, прогнозує журнал.
Інфляція, можливо, вдвічі перевищує офіційний річний показник, що перевищує 8%.
2025 року прості російські сім'ї вперше почнуть відчувати економічні труднощі, каже представник європейської розвідки, додаючи, що є перші ознаки втоми від війни серед тих, хто тісно пов'язаний із конфліктом, наприклад, матерів та інших членів сімей.
На полі бою Росія, як і раніше, покладається на грубу тактику, яка призводить до величезних втрат.
Рішення запозичити тисячі солдатів у КНДР, які, як вважається, прямують на Курський фронт, показує, що російські підрозділи також розтягнуті по фронту.
Генштаб та міноборони РФ чинили "сильний тиск" на Кремль, щоб мобілізувати більше людей, каже європейський чиновник.
"Росія зараз не має достатніх сил для зосередження. Якщо вони досягли прориву, вони не змогли б його використати", – сказав журналістам високопосадовець НАТО.
У короткостроковій перспективі малоймовірно, що війська РФ рушать на захід, Дніпро чи Одесу.
Проте криза у військовій економіці Росії, швидше за все, розігруватиметься протягом більш тривалого періоду. Російська оборонна промисловість частково залежить від відновлення запасів часів СРСР, які в таких критичних областях, як бронетехніка, виснажуються.
Тим не менш, вона набагато перевершує західні виробничі лінії.
Євросоюз стверджує, що виробляє понад 1 млн снарядів на рік; РФ виробляє втричі більше, а також отримує підтримку від поставок із Північної Кореї та Ірану.
"Я просто не знаю, чи ми можемо виробляти достатньо, давати достатньо. У нас більше немає нічого, щоб дати їм, не йдучи на серйозні ризики в інших місцях", – каже людина, поінформована про потік американської допомоги.
Щодо особового складу, Росія також залишається платоспроможною. Її армія набирає близько 30 тис. осіб на місяць, каже представник НАТО.
Цього недостатньо для виконання внутрішніх завдань, каже інший представник, але цього достатньо, щоби покрити навіть гігантські втрати останніх місяців.
"Росія не може воювати вічно. Але американські, європейські та українські чиновники стурбовані тим, що за нинішніх тенденцій першим настане переломний момент для України", – йдеться в статті The Economist.
Схоже, Москва робить ставку на те, що зможе досягти своєї мети на Донбасі наступного року і нав'язати ЗСУ досить високий рівень втрат і матеріальної деградації, щоб вони більше не змогли запобігти подальшому просуванню, вважає Вотлінг.
Це, попереджає він, дасть РФ важелі впливу на будь-яких подальших переговорах. Похмурий настрій очевидний у зміні тону Америки.
Високопосадовці, такі як Остін, як і раніше, виступають впевнено, обіцяючи, що Україна переможе.
Ті, хто залучений до планування в Пентагоні, кажуть, що на практиці амбіції початку 2023 року – повернення території або шокуючий бронеудар, який змусив би РФ розпочати переговори, – поступилися місцем "вузькій спрямованості на запобігання поразці".
"На цей момент ми все більше думаємо про те, як Україна може вижити", – сказав журналу представник Пентагону.
Інші висловлюються більш обережно.
"Наступні кілька місяців є для нас можливістю підтвердити, що Україна може залишатися на полі бою протягом наступних кількох років", – заявив головний представник Держдепартаменту Європи Джим О'Брайєн на конференції в Ризі 19 жовтня.
Протокол безпеки в Україні не змінився і, якщо немає повітряної тривоги, усі мають працювати. Про це заявив президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні 22 листопада, яке опублікували у Facebook, передають Патріоти України. За його слов...
Запроваджені США санкції проти «Газпромбанку» ставлять під загрозу енергетичну безпеку деяких країн Центральної Європи. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляють Патріоти України з посиланням на Bloomberg. За словами ...