Про "Кузю" вже й не згадують: Топ-суднобудівник Путіна назвав найпотужніший корабель ВМС РФ, але він 22 роки не виходив у море

"Адмирал Нахимов" станом на літо 2020 року 23 квітня 2021

У РФ назвали атомний крейсер "Адмирал Нахимов" найпотужнішим кораблем, попри те, що йому вже 35 років, з яких 22 роки він знаходиться у ремонті. Саме таку заяву зробив очільник "Северного проектно-конструкторского бюро" Андрій Дьячков, яка швидко розлетілася російськими ЗМІ, зазначають Патріоти України.

"Адмирал Нахимов" станом на січень 2021 року

"Високий модернізаційний потенціал цих кораблів (проектів 1144 та 11442), закладений в них при проектуванні, дозволив провести певні роботи і оснастити "Адмирал Нахимов" найсучаснішою зброєю, що робить його сильним бойовим надводним кораблем світу", - заявив Дьячков.

Як вже раніше писав Defense Express, модернізація атомного крейсера передбачає інтеграцію у його озброєння гіперзвукових ракет "Циркон", протикорабельних "Оникс" та крилатих ракет "Калибр". Загальна кількість таких ракет в боєзапасі корабля має складати 70 одиниць, проти 20 ракет П-700 "Гранит", які встановлювались на нього раніше.

Також "Адмирал Нахимов" мають оснастити оновленими засобами протиповітряної оборони: ЗРК "Форт-М" або ж "морською" версією ЗРК С-400 "Триумф", а також - "морською" версією комплексу "Панцир-М".

"Морська" версія "Панцир-М"

Проте строки цієї модернізації постійно зміщуються вправо, якщо раніше говорили про 2021 рік, то тепер її завершення чекають у 2023 році. Тобто, враховуючи те, що на ремонт та модернізацію він став ще у 1999 році, то на ці роботи у РФ витратять щонайменше 24 роки.

Також необхідно зазначити, що "Северное ПКБ" також працювало над проектом нового атомного есмінця "Лидер", яких планували побудувати одразу шість одиниць. Проте, з огляду на заяву очільника конструкторського бюро, ці амбіції - нереальні для Російської Федерації.

Проект есмінеця "Лидер"

А її флагманами залишаються радянські надводні кораблі: ракетний крейсер "Петр Великий" (як і "Адмирал Нахимов" - проекта 1144), який був спущений на воду у 1989 році та авіаносець "Адмирал Кузенцов", який з 2018 році знаходиться у ремонті.

НАТО не квапиться зробити крок назустріч Україні: Американський дипломат назвав причину і розповів, чого чекати далі

субота, 15 травень 2021, 23:44

НАТО не квапиться виконувати свою обіцянку про надання Україні та Грузії Плану дій щодо членства в Альянсі, оскільки побоюється спровокувати президента Росії Володимира Путіна. Про це заявив американський дипломат Александр Вершбоу під час Київського б...

"Україна, Європа і США постійно роблять одну й ту саму помилку, коли мова йде про Росію", - Бабченко

субота, 15 травень 2021, 22:59

Захід постійно намагається проаналізувати дії президента Росії Володимира Путіна, зрозуміти його цілі, проте все марно. Військовий журналіст Аркадій Бабченко вважає, що дії Росії на міжнародній арені неможливо раціонально зрозуміти, а завдання президен...