Народна депутатка, одна з авторів законопроєкту про медіа Євгенія Кравчук взялася пояснювати основні положення законодавчої ініціативи "слуг" щодо обмежень та нових податків для медіа, зазначають Патріоти України. Все робиться, звісно, щоб українці отримували кращий продукт, наполягає представниця влади.
"Не читав, але засуджую. Цього разу мова не про Пастернака, а про медіа-закон, який ми з колегами вчора зареєстрували у Верховній Раді – 2693. Це рамковий законопроект, який фактично кодифікує та осучаснить усе українське медійне законодавство, яке "застрягло" в кращому випадку у 2000-них роках.", - написала у Кравчук у Facebook.
За словами Кравчук, одним із міфів є те, що закон змусить всіх отримувати ліцензії. Насправді ж ж ліцензуватися будуть лише мовники із радіочастотним ресурсом: FM-радіо та так зване T2.
Це створюється для того, "щоб глядачі та слухачі отримали найкращі пропозиції".
Наступним міфом є початок безконтрольних заборон на поширення онлайн-медіа, штрафи та репресії.
Як стверджує нардепка, система санкцій, згідно закону, змінюється. Спочатку медіа отримає припис з вимогою усунути порушення. Надалі, якщо випадки порушень будуть повторюватись, буде застосовано штраф. "Найбільш жорстка санкція застосовуватиметься виключно судом", – пояснила Кравчук.
Окрім цього, авторка медіа-закону наголосила, що проєкт розроблявся Комітетом Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики. До обговорення також залучались медіа-експерти, представників профільних напрямів у міжнародних організація, журналісти "та всі, хто виявляв цікавість".
За словами Кравчук, Закон "Про медіа" є окремим від законопроєкту "Про дезінформацію". Останнім займається Мінкульт.
"Слуга народу" також наголосила на тому, що Законом "Про медіа" не передбачається політика "згортання захисту української мови".
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...