Закон про статус Донбасу не може передбачати автономію окупованих зараз територій, заявив президент України Володимир Зеленський. Такою була відповідь Зеленського на запитання під час спілкування з журналістами на фудмаркеті у Києві, зазначають Патріоти України.
Журналіст "Настоящего времени" запитав, які ініціативи президента можуть бути реалізовані в законі про "особливий статус Донбасу" і чи можуть непідконтрольні зараз території отримати автономію.
"Ми не можемо в цьому законі говорити про автономію. Найголовніше – обговорювати те, що ми не можемо робити, а не те, що ми можемо.
Я знаю, що там є гуманітарні питання, що будуть обговорюватися питання з приводу мови – щоб вони мали там, не знаю, регіональний статус російської мови.
Я думаю, що багато компромісів гуманітарних, про які ми можемо говорити. Виносити до нашого суспільства – і будемо вирішувати, що коштує продовження війни і що не має високої ціни, на що ми можемо погодитися і на що ми не можемо погодитися", - заявив голова держави.
"Зараз обговорювати закон про особливий статус немає сенсу. Немає поки що цього закону. Немає поки що рамки. Є "червоні лінії", про які ми можемо говорити. Вони ніяк не відрізняються від "червоних ліній" в цілому "нормандського формату" і "нормандського процесу.
Я знаю, що є багато питань, які раніше ставилися до умов закону про особливий статус – але мені здається, вони самі собою вирішаться через те, що країна вирішила йти шляхом децентралізації. Там багато питань, думаю, знімуться. Сам пакет законів про децентралізацію по всій Україні вирішує багато з цих питань"", - наголосив Зеленський.
"Я думаю, що будуть ще якісь питання, пов'язані з особливістю відносин між тимчасово окупованими територіями і Російською Федерацією. Я впевнений, що з того боку ми будемо чути це. Давайте почуємо. Іноді краще мовчати, ніж говорити. Давайте почуємо, а потім будемо приймати рішення
Ми не підписуємо закон про особливий статус, якого немає в нормандському форматі", - завершив президент.
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...