Продовжує дратувати Банкову: Разумков знов висловився проти того, щоб статус олігархів визначала РНБО, а не незалежний орган

Друга "перша людина" держави вказує на конфлікт інтересів у схемі законопроекту президента

Спікер Верховної Ради України вважає, що формуванням "переліку олігархів" має опікуватись не Рада національної безпеки й оборони на чолі з президентом, а спеціальна незалежна комісія. Про це Дмитро Разумков сказав в ефірі каналу "Україна 24", зазначають Патріоти України.

"Якщо ми говоримо з вами про підходи й про те, що, на мою думку, треба було б змінити - це орган, який включає до переліку олігархів. Тому що в тому проєкті (закону №5599, – ред.), що запропонований, це РНБО", – пояснив спікер.

На думку Разумкова, такий механізм створює конфлікт інтересів. Адже представники бізнесу контактують з представниками влади, і рішення щодо потрапляння до переліку мають приймати не ті самі представники влади, з якими може контактувати бізнес.

"Тому, на мою думку, це має бути незалежна комісія, яка може (і відповідні правки я теж подавав) діяти при НАЗК. Вона формується на конкурсній основі, є незалежною, є громадською, може, не буде потребувати додаткових коштів, організаційний процес буде забезпечуватись НАЗК, і це зніме будь-які питання: а чому той потрапив, а той не потрапив до переліку олігархів", – зазначив глава ВР.

Зазначимо, що Разумков також розповів, чому в Україні поки що не працює деолігархізація. На його думку, причина у тому, що ми не маємо стійкої законодавчої антикорупційної системи. Разумков зазначив, що народним депутатам потрібно ухвалити ще низку законопроектів, пов'язаних з боротьбою з корупцією.

Нагадаємо, що 1 липня Верховна Рада підтримала за основу законопроект №5599 про олігархів. Згідно з ним, визначати, хто є олігархом – буде РНБО, головою якого є президент.

Документ розкритикував голова Верховної Ради Дмитро Разумков, який побачив у ньому конфлікт інтересів. Також президентський законопроект критично оцінили в комітеті ВР з питань інтеграції України до ЄС.

​«Предал все и всех, мерзавец и подонок»: Гиркин привітав колишнього друга з проходженням до Держдуми РФ з партією «Жуликов и Воров» Путіна

субота, 25 вересень 2021, 11:19

Екс-командир незаконних збройних формувань на Донбасі Ігор Гіркін привітав колишнього «друга» Олександра Юрійовича Бородай, а «ныне — мерзавца и подонка» з проходженням до Держдуми РФ від партії «Єдина Росія». За словами Гиркин, «ЕР» заслужила назву - ...

"Домашнє завдання виконано": Грузія завершує визначені реформи і збирається подавати заявку на вступ у ЄС

субота, 25 вересень 2021, 10:21

Попереду України щодо інтеграції до євро-атлантичних структур наразі перебувають і Грузія і Молдова. Послідовність виконання реформ - ключовий фактор успіху. Грузія має намір втілювати реформи та ініціативи, аби у 2024 році подати заявку на вступ у Євр...