Свого часу Йосип Бродський у "Листі римському другові", описуючи намісника Цезаря, висловив думку, що "злодюга мені миліша, ніж кровопивця". Але виявляється, що ці два різновиди володарів не є антагоністами. Злодюга згодом неминуче перетвориться на кровопивця, якщо його вчасно не зупинити.
І ось вся нинішня російська клептократія переродилася на душогубів. А ті, хто не зміг (або не захотів) зробити цю метаморфозу – зникли з оточення Путіна і втратили весь свій колишній блиск і вплив.
Далі все путінське правління буде суцільним м'ясокомбінатом. Програвши війну, він почне різати росіян. Це буде його єдиний сценарій утримання влади. І його чучхе буде не менш кривавим, ніж північнокорейський оригінал.
Ось уже іранський парламент ухвалює рішення стратити всіх учасників антиурядових мітингів. А це десятки та сотні тисяч людей, включаючи дітей та жінок.
Думаю, що незабаром і володинська Дума не зможе ухилитися від прийняття "принципового" рішення. І в цей момент депутати вже повністю втратить людську подобу і шанс повернутися до нормального життя. Втім, я не певен: чи залишився він у них зараз.
Після всіх цих похмурих розмов про неминучий мир з Путіним під диктовку США, сьогоднішні події такі духопідіймальні, що я просто пропоную забути про ці розмови як про якийсь безглуздий вкид.
Краще згадайте, що сьогодні 9 листопада, тобто чергова річниця падіння Берлінської Стіни. Стіни, яка відокремлювала рабство від волі. І цей збіг не просто. Значить, упаде і стіна, якою Путін хоче відгородити від свободи українців. Не дайте йому її звести. Гоніть його в шию зі своєї землі.
Не одразу, але років через двадцять-тридцять, коли зарубцюються рани цієї війни, а путінський режим давно стане надбанням історії, до росіян дійде яку велику справу ви, українці, зробили для них і для їхнього майбутнього своєю перемогою над ними.
І я вірю, що вони заридають і стануть перед вами навколішки. І будуть вибачатися. Як це зробив одного разу Віллі Брандт. І мені хочеться сподіватися, що ви їх пробачте. Ось таке я собі бажання загадав цього радісного дня. А поки що попереду ще багато горя та крові. Але наша справа – права, ворог буде розбитий і перемога буде за нами. Слава Україні!".