Пропагандист РФ влаштував цинічний виступ із "черепом захисника Маріуполя" - омбудсмен звернувся до ООН

Російський пропагандист Ігор Мангушев виступив на стендап-шоу і закликав знищувати українців та "деукраїнізувати" Україну. При цьому він тримав у руках людський череп, запевняючи, що він належить вбитому російськими окупантами захиснику "Азовсталі".

Через чергову цинічну дегуманізацію українського народу, заклики до вбивства українців та наругу над загиблими Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до ООН. Вимагає від міжнародних інституцій змусити Росію дотримуватися міжнародного гуманітарного права як щодо живих, так і щодо мертвих.

У мережі з'явилося шокуюче відео з російським пропагандистом Ігорем Мангушевим, лідером російського націоналістичного руху "Світла Русь". Під час стендап-шоу він закликав знищувати носіїв української ідентичності, окупувати та "деукраїнізувати" Україну, а також вбивати українських воїнів. При цьому він тримав у руках людський череп. Мангушев заявив, що цей череп належав захиснику "Азовсталі", вбитому російськими окупантами.

На черговий прояв дегуманізації українського народу та виправдання злочинів Росії проти України, що на території РФ набули вже масового характеру, відреагував український омбудсмен Дмитро Лубінець. Він наголосив на кричущій зневазі РФ до міжнародного гуманітарного права як до живих людей, так і до вбитих окупантами.

"Те, що Російська Федерація порушує міжнародне гуманітарне право щодо до живих, не є секретом, але це ж відбувається і з мертвими. Через своїх пропагандистів росіяни продовжують дегуманізувати український народ, виправдовуючи масові вбивства цивільних і руйнування населених пунктів. Так, демонстрація "останків" загиблих захисників Маріуполя стала приводом для "стендапу на військову тематику". Єдиною метою таких дій Росії є чергове спричинення болю родичам загиблих і зниклих", – наголосив Лубінець.

Він закликав українців не піддаватися емоціям. "Ми повинні усвідомлювати це і не вдаватися до емоцій, а щоденно фіксувати факти воєнних злочинів та повідомляти міжнародну спільноту про порушення", – зазначив Лубінець.

Він нагадав, що міжнародне гуманітарне право поширюється не лише на живих людей, але й на загиблих. Однак Росія давно наплювала на будь-які міжнародні стандарти.
"Нагадаю, що коли люди гинуть під час війни, з їхніми тілами потрібно поводитися шанобливо та з гідністю, незалежно від того, чи загиблий є цивільною особою чи військовослужбовцем. Останки невідомих осіб мають бути ідентифіковані. Повага до померлих – це не просто гуманізм і турбота про близьких загиблих. Це міжнародні стандарти, виконання яких гарантує, що загиблі не будуть поповнювати перелік зниклих безвісти", – зазначив Лубінець.

"Як Уповноважений Верховної Ради України з прав людини я вже повідомив про це відео керівника групи із встановлення фактів Слідчої комісії ООН щодо України Оле Солванга та звернусь до Офісу генерального прокурора України", – додав омбудсмен.

"Зарыли, как собаку": Окупант із дружиною обговорили похорон знайомого "вагнерівця" (аудіо)

неділя, 4 червень 2023, 19:29

Розмову окупанта з дружиною оприлюднило Головне управління розвідки Міністерства оборони України, передають Патріоти України. Росіянин каже, що збиратиме гроші та шукатиме юриста, котрий допоможе йому звільнитися з війська. Хоча й ходять чутки, що це м...

Кого не вбили, той утік: ЗСУ розбили свіже підкріплення росіян

неділя, 4 червень 2023, 19:15

Українські військові завдали удару по позиціях росіян на тимчасово окупованій Харківщині та розбили новоприбуле підкріплення із колишніх засуджених. Внаслідок удару близько сотні із них зазнали різних поранень, зокрема й смертельних, а ще 80 - втекли з...