Проросійський режим ще плачеться, що Брюссель гальмує рух Тбілісі до Європи: ЄС відреагував на наміри Грузії ухвалити закон "про іноагентів"

ЄС закликав Грузію дотримуватися своїх зобов'язань щодо просування демократії, верховенства права та прав людини.

ЄС відреагував на наміри Грузії ухвалити закон про іноагентів

ЄС висловив серйозне занепокоєння заявою керівної партії Грузії Грузинська мрія через плани ухвалити закон "про іноагентів" та шкодує, що його знову розглядають попри негативну реакцію громадськості та міжнародної спільноти у березні 2023 року. Про це йдеться в заяві зовнішньополітичного речника Єврокомісії Петера Стано.

Зазначається, що створення та підтримка сприятливого середовища для організацій громадянського суспільства та забезпечення свободи ЗМІ є основою демократії, що також має вирішальне значення для процесу вступу до ЄС.

Стано нагадав, що Грузія отримала статус кандидата за умови виконання відповідних кроків, викладених у рекомендації Єврокомісії від 8 листопада 2023 року.

"Крок 9 включає рекомендацію Грузії забезпечити вільну діяльність громадянського суспільства, а крок 1 закликає Грузію боротися з дезінформацією, спрямованою проти ЄС та його цінностей", - зазначив він.

За словами речника, прозорість не повинна використовуватися як інструмент для обмеження можливостей громадянського суспільства діяти вільно.

"Ми закликаємо політичне керівництво Грузії ухвалити та впровадити реформи, які відповідають заявленій меті вступу до Євросоюзу, яку підтримує переважна більшість громадян", - наголосив Стано.

ЄС також закликав Грузію дотримуватися своїх зобов'язань щодо просування демократії, верховенства права та прав людини.

Нагадаємо, напередодні влада Грузії звинуватила ЄС у "пригнобленні" своєї країни на шляху до вступу в Євроспільноту.

Чекістів Путіна розривають паніка, істерика, лють: Підозрюваний у підриві в Москві дуже важливого співробітника ГРУ благополучно вилетів до Туреччини

середа, 24 липень 2024, 18:13

Правоохоронні органи встановили особу людини, яка могла здійснити підрив автомобіля заступника командира секретної частини ГРУ, майора Андрія Торгашова, проте підозрюваний уже встиг відлетіти до Туреччини. Про це повідомив директор ФСБ РФ Олександр Бор...

"Не хотів стати здобиччю": Окупант застрелився на очах в оператора українського дрона (відео)

середа, 24 липень 2024, 17:47

Російські окупанти продовжують яскраво самоліквідовуватися, передають Патріоти України. Так, солдат армії РФ застрелився з автомата посеред поля. Напевно, він дуже не хотів стати здобиччю дрона ЗСУ, який і зафільмував самогубство. Про це пише журналіст...