Бої біля Торецька, на перший погляд, нагадують багато інших ділянок фронту в Україну, кожна з яких має свої окопи та бункери. Однак прорив позицій тут може мати катастрофічні наслідки для оборони української сторони, передають Патріоти України з посиланням на New York Times.
"Якщо я зараз втрачу ці позиції, то всі підрозділи в Торецьку будуть відрізані від постачання та матеріально-технічного забезпечення, тому що всі дороги позаду", — сказав командир батальйону 28-ї механізованої бригади під позивним "Несквік" кореспонденту видання.
За словами журналіста, українські військові воюють з укріплених, вкопаних бункерів. Дуже рідко вони пересуваються у відкритому просторі, оскільки їх швидко помітять ворожі дрони. Всі можливі підходи до позицій ретельно заміновані.
"Якщо узагальнити, то це маневрена оборона Другої світової війни. Нічого не змінилося. Не забувайте про мінні поля. Це не так просто, як здається. Усе нове – добре забуте старе", — сказав "Несквік", маючи на увазі стратегію, яка базувалась на мобільності та опортунізмі.
Рідко є шанс пересуватися на відкритому повітрі, де російські безпілотники, деякі з яких оснащені тепловим нічним баченням, можуть швидко вбити їх. Міни приховані по всій землі, де солдати могли б просуватися вперед, якби могли. Водночас росіяни постійно накривають позиції сил оборони з авіації, артилерії та мінометів.
Зазначається, що окупанти влаштовують штурми приблизно двічі на тиждень. Час від часу до погано навчених бійців приєднуються набагато краще підготовлені військовослужбовці російських ВДВ, і в більшій кількості. Позиції, які зараз утримують Сили оборони в районі Торецька, були відвойовані у "вагнерівців" понад рік тому.
"Поразка може перерости в стратегічні втрати в промисловому центрі східної України. Почалося б із сусіднього Торецька, де вже точаться міські вуличні бої, а згодом перекинулося б у більш значні та стратегічно цінні міста. Просування сюди дозволило б Москві заблокувати лінію постачання, яка з’єднує українські сили на більшій частині сходу, відрізавши їх від важливих медикаментів і боєприпасів", - зазначає видання.
Особливо важливим є місто Костянтинівка. За словами військових, воно може забезпечити шлях до Краматорська та Слов'янська в обхід річки та посадок. Окупанти також знають, що це ключове місто й поступово видавлюють ЗСУ.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...