Фінський виробник телекомунікаційного обладнання Nokia допоміг російській владі створити масштабну систему стеження за користувачами. Про це йдеться у розслідуванні The New York Times, передають Патріоти України.
Згідно з отриманими журналістами документами, за останні понад п’ять років Nokia надавала обладнання та послуги для зв’язку Системи оперативно-розшукової діяльності — СОРМ
Хоча фінська компанія не виробляє технології для перехоплення повідомлень, у документах описується, як вона працювала з російськими державними компаніями щодо планування, оптимізації та усунення несправностей підключення системи СОРМ до мережі МТС.
Головна розвідувальна служба Росії, ФСБ, використовує СОРМ для прослуховування телефонних розмов, перехоплення електронних та текстових повідомлень, а також відстеження інших інтернет-комунікацій.
Документи охоплюють період з 2008 до 2017 року і показують, що Nokia знала, що запускає російську систему спостереження. Ця робота була потрібна фінській компанії для ведення бізнесу в Росії, де вона стала провідним постачальником обладнання та послуг для різних клієнтів у сфері телекомунікацій.
За словами експертів з розвідки та цифрового стеження, без участі компанії в СОРМ " Створити таку систему було б неможливо".
У Nokia в свою чергу заявили, що за російським законодавством від компанії потрібно виготовити продукти, які дозволили б російському оператору зв’язку підключитися до системи СОРМ. Nokia також заявила, що не виробляє, не встановлює та не обслуговує обладнання СОРМ.
Журналісти проєкту «Схеми» повідомили, що чинний суддя Конституційний Суд України Юрій Барабаш у 2010 році, ще як науковець, підготував правовий висновок для КСУ, в якому обґрунтовувалася неконституційність політичної реформи 2004 року, передають Патрі...
Розвідувальні служби кількох великих країн НАТО отримали інформацію про можливі плани Росії здійснити провокації проти країн Балтії та Польщі. Про це повідомляє британське видання The Guardian із посиланням на високопоставлене джерело в політичних кола...