Росія розпочала виведення кораблів з військово-морської бази в сирійському Тартусі після швидкого просування повстанців, котрих не може стримати армія Башара Асада. Про це повідомляє Naval News, передають Патріоти України.
Зокрема вранці 2 грудня танкер Єльня, важливий для підтримки російських сил у Середземному морі, залишив Тартус. Разом із ним базу могли залишити інші судна. Усього військово-морське угруповання Росії у Сирії налічує п'ять кораблів і один підводний човен.
"Існує реальна ймовірність того, що відхід пов'язаний з погіршенням ситуації в Сирії", - пише військово-морський аналітик Droxford Maritime. Після виведення російських кораблів військово-морська база в Тартусі може бути покинута, а самі кораблі Росія з великою ймовірністю відправить до Балтійського моря.
Якщо Росія вирішить зберегти за собою базу в Тартусі, їй доведеться відправити туди велике підкріплення, але на його перекидання підуть тижні.
Військово-морська база РФ у Тартусі на середземноморському узбережжі Сирії є стратегічним об'єктом для Росії. Військово-морський флот СРСР базувався на цьому місці з 1971 року, але після розпаду кораблі вивели.
Російські військові повернулися до Тартуса у 2012 році, коли Москва вирішила втрутитися у війну в Сирії та виступила на боці Асада. Перед повномасштабним вторгненням в Україну Росія посилила свою військову присутність у Тартусі, щоб протистояти авіаносцям НАТО у Середземному морі.
Уряд Швеції повідомив, що передасть Україні системи ППО вартістю 1,2 млрд крон (майже 113 млн доларів). Про це заявили прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон, заступник прем'єр-міністра, міністр енергетики, бізнесу та промисловості Ебба Буш і міністр ...
НАТО хоче побудувати трубопровід через Німеччину, щоб своєчасно забезпечувати свої війська паливом у разі початку війни з Росією на східному фланзі Альянсу. Про це пише Spiegel, передають Патріоти України. Однак, як показують внутрішні документи, цей п...